Žiniasklaidos, reklamos teisė

Tiek įmonėms, tiek fiziniams asmenims nuolat susiduriant su reklama, komunikacija viešojoje erdvėje bei žiniasklaida, neišvengiami yra ir teisiniai šių sričių nesklandumai. MARGER žiniasklaidos ir reklamos teisės ekspertai yra pasiruošę suteikti visapusišką pagalbą – suteikti konsultacijas, siekiant išvengti teisinių nemalonumų, atstovauti klientus reguliuojančiose institucijose, ginti jų interesus teisme. Visgi didelį dėmesį skiriame būtent pirmajam žignsniui – prevencijai. Savo klientams suteikiame išsamias konsultacijas dėl reklamos teisėtumo, siekiant išvengti klaidinančių ar neleistinų reklamų.

Didelį dėmesį skiriame ir žiniasklaidai, tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimui. Tokiai informacijai pasiekus viešąją erdvę, siekiame užtikrinti, kad ją paskleidęs asmuo būtų tinkamai nubaustas, o bet kokia žala reputacijai būtų atlyginta. Tokioje situacijoje visuomet ieškome atsakingo asmens – tai gali būti tiek melagingas šaltinis, tiek visuomenės informavimo priemonė ar konkretus žmogus. Siekiame visapusiško teisingumo, todėl, gindami mūsų klientų interesus, stengiamės išsiaiškinti tikrąjį situacijos kaltininką.

Reklama

Savo klientams suteikiame išsamias konsultacijas visais reklamos klausimais. Pradedant nuo sutarčių su reklamos gamybos įmonėmis, baigiant sukurtos reklamos atitikimu teisės aktams, padėsime jums užtikrinti, kad reklama atliktų savo funkciją ir nesukeltų jokių nepatogumų. Jeigu jūsų reklama jau yra tiriama reklamos priežiūros institucijose, atstovausime jus ten, siekiant išvengti nepelnytai paskiriamų nuobaudų. Ginčui pasiekus teismą, mūsų ginčų sprendimo ekspertai atstovaus jus visose reikiamose instancijose, siekiant maksimaliai gero rezultato.

Jeigu pastebėjote, jog jūsų konkurentai užsiima neleistina lyginamąja reklama, vykdo nesąžiningą komercinę praktiką, parengsime pretenzijas, siekiant apginti jūsų įmonės reputaciją bei atlyginti bet kokią žalą, kurią galėjo sukelti tokios reklamos viešinimas. Jeigu tokio pobūdžio pretenzijos pateikiamos mūsų klientams, juos atstovaudami parengiame atsakymą, ir, reklamai atitinkant visus teisės aktų reikalavimus, siekiame, kad už ją nebūtų neteisingai nubausta, kad ji galėtų ir toliau būti transliuojama.

Žiniasklaida

MARGER žiniasklaidos teisės ekspertai teikia išsamias konsultacijas dėl žiniasklaidoje skelbiamos informacijos atitikties teisės aktams, atstovauja klientus reguliuojančiose institucijose, teismuose. Susidarius situacijai, kai viešojoje erdvėje pasirodo neteisinga informacija, labai svarbu išsiaiškinti, kas už tai atsakingas. Nors įprastai atsakomybė tokioje situacijoje tenka visuomenės informavimo priemonei, paskelbusiai tokią informaciją, pasitaiko ir išimčių. Pavyzdžiui, kai informacija yra pakartojama iš viešų ar oficialių šaltinių, visuomenės informacijos priemonei atsakomybė nėra taikoma. Visgi svarbu paminėti, kad, žurnalistui gavus informaciją iš vieno asmens, nėra laikoma, kad tokia informacija yra vieša ir buvo pakartota – žurnalisto pareiga yra tokią informaciją patikrinti ir neskelbti jos, kol šis nėra įsitikinęs informacijos tikrumu ir teisingumu.

Už asmens garbę ir orumą pažeidžiančios informacijos skleidimą gresia civilinė atsakomybė. Siekiant jos išvengti, žiniasklaidos priemonėms būtina turėti griežtą vidinę tvarką, kuri užtikrintų, kad bet kokia skelbiama informacija atitiktų teisės aktų reikalavimus. MARGER teisininkai yra pasiruošę jums suteikti bendrą informaciją apie viešinamos informacijos teisėtumą, taip pat galime išsamiai ir greitai pakonsultuoti individualiais atvejais.

Visuomenės teisė žinoti

Pastaruoju metu sukėlusi nemažai diskusijų viešojoje erdvėje, visuomenės teisės žinoti yra pelnytai laikoma demokratinės valstybės pagrindu. Visgi kasdieniame gyvenime neišvengiame situacijų, kai žurnalistams atsisakoma pateikti tam tikrą informaciją, susijusią su šalies valdymu. Ir nors kai kuriais atvejais toks sprendimas gali būti pagrįstas – pavyzdžiui, jei tokia informacija atskleistų asmeninius privačių asmenų duomenis arba valstybės paslaptį, – mes siekiame užtikrinti, kad žurnalistams pateikiama informacija būtų išsami ir visapusiška. Susidarius situacijoms, kai institucijos nepagrįstai atsisako tai padaryti, darome viską, kad užtikrintume jų, o kartu ir visuomenės, teisę žinoti.

Socialiniai tinklai

Nors socialiniai tinklai jau kurį laiką yra mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, jų naudojimas dar kelia nemažai ginčų. Bene dažniausiai diskutuotinas klausimas – ar soc. tinkluose skelbiama informacija yra laikoma vieša ar ne? Nors kiekviena situacija yra individuali, savo klientams įprastai patariame traktuoti informaciją, skelbiamą net ir asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, kaip viešai publikuojamą. Todėl asmenims, įskaitant ir įmones, skelbiantiems informaciją socialiniuose tinkluose, taikomi tie patys teisiniai reikalavimai kaip ir, pavyzdžiui, įprastai reklamai: ji negali būti melaginga, nesąžininga, pažeisti bet kokius kitus teisės aktus. Kartu ir pasisakymai – tiek asmeninėse, tiek viešose paskyrose – turi atitikti visuotines etikos normas, o už įžeidimus gresia tokia pati atsakomybė. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kilusią nemalonią situaciją neretai gali išspręsti įrašo pašalinimas bei viešas atsiprašymas. Dėl šios priežasties savo klientus visada skatiname spręsti taikiai, užuot iškart kreipusis į reguliuojančias institucijas ar teismus, ypač, kai patirta žala nėra didelė.

Marger komanda

Valdas Bugelevičius

Valdas Bugelevičius

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
ES teisė, atstovavimas ES institucijose
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.