Viešieji pirkimai ir PPP

Ilgus metus bendradarbiaudama tiek su privačiu, tiek su viešuoju sektoriumi, MARGER komanda įgijo svarios patirties viešųjų pirkimų teisėje, taip pat ir viešojo ir privataus sektorių partnerystės srityje.

Bet kokie ginčai, kilę tarp viešojo ir privataus sektoriaus, įprastai yra labai nenaudingi abiem pusėms – privačiam sektoriui jie itin daug kainuoja (viešųjų pirkimų bylose teikiamiems ieškiniams yra taikomas didelis žyminis mokestis), o viešasis sektorius praranda daug laiko, kuris perkančiosioms organizacijoms dažniausiai yra itin svarbus.

Siekiant to išvengti, abiem pusėms yra naudinga turėti teisininkus-partnerius, kurie padėtų išsiaiškinti bet kokius kylančius neaiškumus, pateikti argumentuotus prašymus bei pretenzijas. O ginčui vis dėlto kilus, profesionali advokatų pagalba kuo ankstesnėje ginčo stadijoje gali padėti sutaupyti laiko, kaštų ir pasiekti teisingą sprendimą efektyviausiu būdu.

Viešojo ir privataus sektorių partnerystės srityje MARGER teisininkų komanda dalyvauja rengdama galimybių studijas, sutartis ar jų projektus, partnerystės projektus. Taip pat konsultuojame dėl projektų įgyvendinimo alternatyvų, jų vykdymo bei rizikos pasiskirstymo, finansavimo pritraukimo.

Bendradarbiaudami tiek su viešuoju, tiek su privačiuoju sektoriais, puikiai išmanome šią sritį iš abiejų perspektyvų, todėl esame pasiruošę jums patarti, pakonsultuoti, parengti reikalingus dokumentus, o, reikalui esant, atstovauti ginčuose.

Viešieji pirkimai: tiekėjams

Įmonėms, dalyvaujančioms viešuosiuose pirkimuose, MARGER teisės ekspertai teikia visapusišką pagalbą. Pradedant nuo konkurso sąlygų supratimo, savo klientams padedame nuspręsti, ar konkurse dalyvauti verta ir, jei taip, kaip tinkamai tam pasiruošti, parengiame reikiamus dokumentus. Iškilus nesklandumų, padedame tinkamai parengti pretenzijas, o, reikalui esant, ir skundus Viešųjų pirkimų tarnybai arba ieškinius teismui. Matydami tam pagrindo, padėsime inicijuoti viešųjų pirkimų stabdymo procedūras.

Siekiant išvengti nesklandumų, ginčų ir bylinėjimosi, labai svarbu kuo anksčiau pastebėti bet kokius pirkimo sąlygų trūkumus, išsiaiškinti kylančius neaiškumus. Norint identifikuoti galimai problemines vietas, nepaprastai svarbi ilgametė patirtis viešųjų pirkimų srityje. Esant papildomų kompetencijų poreikiui, MARGER viešųjų pirkimų teisės ekspertų komanda visada padės ir pakonsultuos.

Esant pagrindui, taip pat padėsime tiekėjui pateikti argumentuotus prašymus ir pretenzijas. Tai itin svarbu padaryti kuo ankstesnėje konkurso stadijoje, todėl savo klientus skatiname bendradarbiavimą su mumis pradėti kuo anksčiau.

Viešuosius pirkimus Lietuvos Respublikoje reguliuoja įvairūs dokumentai: be Viešųjų pirkimų įstatymo, svarbu žinoti ir Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus įsakymus bei rekomendacijas, atsižvelgti ir į Lietuvos Respublikos teismų praktiką. Įstatyme bei įsakymuose pasitaiko aiškiai nesureguliuotų klausimų, todėl čia itin svarbi profesionali advokatų patirtis. Tai padės adekvačiai įvertinti galimų ginčų baigtį, užtikrinti tinkamą pasiruošimą, o galbūt net ir visiškai išvengti nesklandumų.

Tiekėjams, dalyvaujantiems viešuosiuose pirkimuose, teikiame platų paslaugų spektrą. Analizuojame pateiktas pirkimo sąlygas, tiekėjo vardu teikiame paklausimus ar pretenzijas. Konsultuojame dėl pasiūlymo parengimo teisinių aspektų, rengiame arba konsultuojame dėl atsakymų perkančiosioms organizacijoms rengimo.

Viešieji pirkimai: perkančiosioms organizacijoms

Dėl viešųjų pirkimų kilę ginčai yra ypač žalingi perkančiajai organizacijai, nes trukdo jai įgyvendinti svarbius projektus, įsigyti jiems reikalingų prekių ar paslaugų, kelia žalos riziką. Be to, pralaimėjusi tokį ginčą, perkančioji organizacija turi atlyginti bylinėjimosi išlaidas tiekėjui, taip patirdama daug neplanuotų nuostolių. Todėl viešojo sektoriaus įmonėms, organizuojančioms viešuosius pirkimus, labai svarbu pasirūpinti tinkama apsauga nuo galimų ginčų.

Tokia apsauga, visų pirma, yra tinkamai parengtos, tiekėjų nediskriminuojančios pirkimo sąlygos. Šiems pateikus pretenzijas, būtina jas tinkamai įvertinti. MARGER teisininkų komanda, atsižvelgdama į tokių paslaugų poreikį, teikia profesionalias konsultacijas rengiant viešųjų pirkimų dokumentus, o, esant reikalui, juos gali ir pilnai parengti. Taip pat padedame reaguojat į tiekėjų pretenzijas ar prašymus, konsultuojame pasiūlymų vertinimo, sutarčių vykdymo klausimais.

Tarp perkančiosios organizacijos ir tiekėjo kilus ginčui, MARGER viešųjų pirkimų teisės ekspertai paruoš visus reikalingus dokumentus, atstovaus teisme.

Viešojo ir privataus sektorių partnerystė (PPP)

Kultūros, sporto, laisvalaikio, infrastruktūros srityse, taip pat ir atliekų naudojimo, tvarkymo bei perdirbimo ir energetikos srityse vis dažniau įgyvendinamos viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartys. Tokie susitarimai apibrėžia šių dviejų sektorių bendradarbiavimą, siekiant patenkinti viešojo sektoriaus poreikius pritraukiant privataus kapitalo investicijas.

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, šiuo metu galima sudaryti trijų rūšių viešojo ir privataus sektoriaus partnerystes: koncesiją, valdžios ir privataus subjektų partnerystę arba įsteigti mišraus kapitalo įmonę.

Pastaruoju metu matome smarkų tokių projektų skaičiaus padidėjimą – vis daugiau valstybės bei savivaldybės įstaigų inicijuoja partnerystę, o privataus kapitalo įmonės vis dažniau renkasi savo resursus panaudoti šioje srityje.

Siekiant tokio pobūdžio projektų sėkmės, nepaprastai svarbus yra tinkamas teisinis pagrindas. Visų pirma, abiem šalims privalu tinkamai įvertinti tokios partnerystės efektyvumą. Ne mažiau reikšmingas yra ir tinkamos formos pasirinkimas, o, galų gale, teisingas visų dokumentų įforminimas. Žinodami visus šiuos aspektus bei puikiai išmanydami tiek viešųjų, tiek privačiųjų organizacijų veiklos teisinius aspektus, MARGER viešojo ir privataus sektorių partnerystės ekspertai teikia profesionalias konsultacijas abiem tokioje partnerystėje dalyvaujančioms ar planuojančioms dalyvauti šalims. Visas konsultacijas stengiamės suteikti maksimaliai efektyviai ir greitai, tačiau nuodugniai ir išsamiai, todėl galime užtikrintai prisidėti prie sėkmingo projekto įgyvendinimo.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.