Transporto teisė

Daugybę metų dirbdami su verslo subjektais, MARGER advokatai įgijo daug patirties įvairiose verslui aktualiose srityse, tarp kurių ir transporto teisė. Savo klientams pagalbą teikiame tiek dėl vietinių, tiek dėl tarptautinių krovinių gabenimo sausumos keliais, jūra, oru ar geležinkeliais. Siekiame teikti visapusišką pagalbą, todėl ne tik konsultuojame, bet ir rengiame sutartis, atstovaujame klientus teismuose ir arbitražuose, ruošiame visus reikalingus dokumentus.

Puikiai išmanydami INCOTERMS, Europos Sąjungos ir kitų šalių teisinį reglamentavimą, rengiame tarptautines sutartis, galiojančias įvairiose jurisdikcijose ir atitinkančias jų teisės normas. Kilus ginčams dėl atsakomybės paskirstymo, nuostolių atlyginimo, įsipareigojimų vykdymų, savo klientus atstovaujame tiek Lietuvos Respublikos, tiek kitų šalių institucijose, įskaitant teismus ir arbitražus.

Krovinių pervežimo teisė, be kitų dokumentų, yra reglamentuojama Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos, todėl MARGER advokatai užtikrina, kad visos klientų pasirašomos sutartys atitiktų šiuos reikalavimus. Atsižvelgdami į šią konvenciją, savo klientams taip pat patariame ir renkantis civilinės atsakomybės draudiką, analizuojame teikiamų pasiūlymų sąlygas, o, reikalui esant, atstovaujame kilus ginčams.

MARGER transporto teisės advokatai savo paslaugas teikia tiek krovinių pervežimo paslaugas teikiančioms kompanijoms, tiek gamintojams, distributoriams, krovinių gavėjams ir kitiems subjektams, vykdantiems su transportu susijusią veiklą.

Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija (CMR)

Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija, ratifikuota daugiau nei 40 pasaulio šalių, apibrėžia visų rūšių krovinių pervežimą sausumos keliais. Ji taikoma tais atvejais, kai krovinio pakrovimo ir (arba) pristatymo šalis yra šios konvencijos narė, neatsižvelgiant į vežėjo pilietybę ar buveinės adresą. Atkreipiame dėmesį, kad šios konvencijos nuostatos taikomos tik vežamiems kroviniams.

CMR važtaraščio tikslas yra reglamentuoti atsakomybę, jei pervežimo metu kroviniui yra padaroma žala, tad itin svarbu yra tinkamai jį užpildyti. Remiantis papildomu konvencijos protokolu, nuo 2008 m. važtaraščiai gali būti pildomi ir elektroniniu būdu ir, tinkamai užpildyti, turi tokią pačią teisinę galią kaip ir įprastas konvencijoje minimas važtaraštis.

Siekiant sumažinti galimus nuostolius, patirtus apgadinus krovinį transportavimo metu, vežėjai įprastai įsigyja civilinės atsakomybės draudimą. Visgi verta atkreipti dėmesį, kad draudimo turėjimas automatiškai neperkelia prievolės atlyginti nuostolius draudikui – tais atvejais, kai žala yra tyčinė arba buvo patirta dėl didelio neatsargumo ar aplaidumo, žalos atlyginimas dažniausiai lieka vežėjo atsakomybėje.

MARGER transporto teisės ekspertai suteiks profesionalias konsultacijas visais su Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija susijusiais klausimais, taip pat ir renkantis draudimą bei nustatant jo sąlygas. Kilus ginčams tarp šalių, mūsų teisininkai padės jums vesti derybas, siekiant ginčą išspręsti taikiai, o, reikalui esant, atstovaus teisme, arbitraže ar kitose vietinėse bei tarptautinėse institucijose.

Transporto dokumentų rengimas

Bene dažniausiai pasitaikanti paslauga, susijusi su krovinių pervežimu, yra įvairių su šia sritimi susijusių dokumentų rengimas. Kaip ir ruošiant bet kokią kitą sutartį, MARGER teisės ekspertai užtikrina, kad jos būtų konkrečios ir įgyvendinamos bei paliktų kuo mažiau neapibrėžtų situacijų.

Tarp dažniausiai pasitaikančių transporto sutarčių būtų galima įvardyti sutartis dėl krovinių pervežimo, taip pat logistikos, krovimo, sandėliavimo sutartis, kurios neretai reglamentuoja susitarimus tarp skirtingų šalių, tad turi atitikti abiejų valstybių teisinius reikalavimus.

Transporto paslaugas teikiančios įmonėms taip pat rengiame instrukcijas, priėmimo-perdavimo aktus, pretenzijas, padedame užtikrinti teisingą krovinio įforminimo dokumentų parengimą. Savo klientams taip pat padedame rengiant įdarbinimo sutartis, konsultuojame apibrėžiant darbuotojo atsakomybę prieš darbdavį.

Turėdami daug įvairiapusiškos patirties, gebame įvertinti rizikas bei pastebėti bet kokias sutartyse ar kituose dokumentuose esančias spragas. Siekdami jų išvengti, sutartis rengiame vadovaudamiesi aiškumo ir išsamumo principais. Be to, galime atlikti ir seniau sudarytų sutarčių įvertinimą ar atnaujinti jas pasikeitus teisės aktams.

Žinoma, teisinėje praktikoje yra neišvengiamas ir dokumentų teismui rengimas, tarp kurių: ieškiniai, skundai, atsiliepimai ir kiti, konkrečiai situacijai reikalingi, dokumentai. Prieš ruošiant dokumentus teisminiams procesams, visada nuodugniai įsigiliname į situaciją, o ją išsiaiškinę, ieškome geriausios strategijos, padėsiančios laimėti ginčą ir užtikrinti maksimalų kliento interesų įgyvendinimą.

Teisinės išvados

Esant poreikiui, MARGER transporto teisės specialistai yra pasiruošę pateikti objektyvias teisines išvadas, susijusias su jūsų įmonės veikla. Dažniausiai tai yra išvados dėl civilinės atsakomybės vežėjui taikymo, ribojimo, paskirstymo arba visiško panaikinimo. Taip pat vertiname darbuotojo atsakomybę darbdaviui, kai šis yra vežėjas, rengiame išvadas dėl visų pervežimo procese dalyvaujančių šalių įsipareigojimų vykdymo, draudiminių ginčų.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
ES teisė, atstovavimas ES institucijose
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.