Telekomunikacijos, IT teisė

Telekomunikacijos, informacinės technologijos ir ryšiai yra neatsiejamos šiuolaikinio verslo dalys. Teisinės konsultacijos šiais klausimais aktualios visiems, kas su jomis susiduria vienaip ar kitaip: tai ir įmonės, naudojančios šias paslaugas veiklos efektyvumui gerinti, taip pat el. paslaugas teikiantys verslai (pavyzdžiui, prekyba internetu) bei technologijas kuriančios ir vystančios kompanijos.

MARGER advokatų kontoros specialistai jau daugelį metų specializuojasi telekomunikacijų, IT ir ryšių teisės srityje, todėl savo klientams suteikia išsamią pagalbą. Konsultuojame įvairiais klausimais, patariame sudarant sutartis, atstovaujame derybose, institucijose ir teismuose. Didelį dėmesį skiriame ne tik pasiūlymų ir sprendimų teisiniam vertinimui, bet ir jų efektyvumui verslo veikloje, užtikriname, kad jie būtų įgyvendinami bei prisidėtų prie sėkmingo ir tvaraus verslo vystymo.

Su telekomunikacijomis ir IT susijusių teikiamų paslaugų spektras – itin platus. Programinės įrangos srityje padedame savo klientams susitarimų dėl programinės įrangos vystymo, distribucijos, aptarnavimo, pirkimo ir licencijavimo klausimais, rūpinamės intelektinės nuosavybės apsauga, prekės ženklų registravimu. Administruojame įvairius informacinių technologijų, paslaugų ir įrangos pirkimo sandorius, padedame sudarant sutartis. Taip pat teikiame klientams konsultacijas visais su elektronine komercija susijusiais klausimais. Didelį dėmesį skiriame asmens duomenų apsaugai, naudojimosi internetiniais puslapiais bei paslaugomis taisyklėms ir sąlygoms, privatumo politikai.

Duomenų apsauga

Nuo 2018-ųjų, kai ES įsigaliojo bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR), dėmesys asmens duomenų apsaugai yra ypač didelis. Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad visų klientų veikla visapusiškai atitiktų BDAR reikalavimus, nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio ar lokacijos. Esant pažeidimams, siekiame, kad jie būtų kuo greičiau pašalinti, o atsakomybė būtų tinkamai prisiimta.

Teikdami su BDAR susijusias paslaugas, nuodugniai įvertiname visus klientų veiklos procesus bei jų atitiktį reikalavimams. Esant poreikiui, galime atlikti teisinį asmens duomenų tvarkymo auditą, identifikuoti silpnąsias vietas bei pasiūlyti efektyviausius sprendimus. Rengiame visus reikalingus dokumentus: privatumo politiką, taisykles, sąlygas, susitarimus. Taip pat ruošiame ir vidinę dokumentaciją, asmens duomenų tvarkymo tvarkas. Esant poreikiui, galime apmokyti įmonių darbuotojus, atsakingus asmenis.

Sutartys ir sandoriai

Didelė dalis mūsų telekomunikacijų ir informacinių technologijų teisės ekspertų veiklos – tai sutarčių rengimas bei sandorių administravimas. Šioje srityje mūsų pagrindinis tikslas – ne tik abipusis sutarties naudingumas, bet ir racionalus, paprastas ir efektyvus jos įgyvendinimas. Sudarinėdami sutartis ar atstovaudami sandoriuose siekiame užtikrinti, jog jie palengvintų tvarią verslo plėtrą, o ne ją apsunkintų.

Populiariausios sutartys apibrėžia išorinių paslaugų pirkimą, taip pat programinės įrangos ir įrengimų pirkimus. Jas ruošiant, nepaprastai svarbu atsižvelgti į sutarties galiojimo sąlygas, susitarti dėl programinės įrangos atnaujinimų. Taip pat patariame klientams sudarant sutartis dėl eksploatacijos ir talpinimo, konsultuojame debesijos klausimais. Administruojame visų tipų IT sandorius, susitarimus dėl programinės įrangos vystymo, distribucijos, aptarnavimo ir licencijavimo.

Intelektinė nuosavybė ir autorių teisės

Informacines technologijas vystančioms įmonėms yra itin svarbi autorių teisių ir intelektinės nuosavybės apsauga. Mūsų tikslas – greitai ir efektyviai ja pasirūpinti, siekiant išvengti bet kokios rizikos nesąžiningai veiklai: vagystės, kopijavimo, neteisėto naudojimosi, nesąžiningos konkurencijos. Intelektinės nuosavybės, įskaitant prekių ženklus, registravimas yra pirmas ir vienas svarbiausių žingsnių, siekiant ją apsaugoti. Visgi įvykus pažeidimams, visada giname savo klientų interesus: nepavykus dėl pažeidimo pašalinimo ir kompensacijos susitarti taikiai, kreipiamės į reguliuojančias institucijas ar, prireikus, teismą.

Savo klientams taip pat patariame licencijuojant programinę įrangą, dalyvaujame derybose dėl programinės įrangos naudojimo sąlygų, įrangos įsigijimo, integravimo. Siekiame užtikrinti, kad visos sudaromos sutartys nesudarytų jokio pagrindo neteisėtam įrangos naudojimui, būtų įgyvendintos ir atspindėtų jas sudarančių šalių interesus.

Telekomunikacijos

Telekomunikacijų srityje veikiančioms įmonėms teikiame tiek specifines, su šia sritimi susijusias paslaugas, tiek bendrines, daugumai verslų teikiamas konsultacijas, tokias kaip konsultacijos dėl susijungimų ir įsigijimų, atstovavimas komerciniuose ginčuose, santykiuose su profesinėmis sąjungomis, vidaus tvarkų ir procedūrų sudarymo.

Šiai sričiai specifinės paslaugos apima reglamentavimą ir licencijavimą, asmens duomenų apsaugą. Klientams padedame steigiant ar plečiant duomenų centrus, skambučių centrus, taip pat užsiimant tinklo plėtra, infrastruktūros keitimu. Siekiame ilgalaikės partnerystės, todėl, bendraudami su telekomunikacijų klientais, esame proaktyvūs: nuolat domimės rinkos situacija ir naujienomis, siūlome tokius sprendimus, kurie atitiktų ne tik teisinius reikalavimus, bet ir užtikrintų tvarią verslo plėtrą.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
ES teisė, atstovavimas ES institucijose
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.