Privatus kapitalas, startuolių veikla

Privataus ir rizikos kapitalo rinka Baltijos šalyse nuolat sparčiai auga, todėl čia matome didėjantį privačių investicijų skaičių. MARGER advokatų komanda didžiuojasi galėdama prisidėti prie daugybės įmonių plėtros, sudarant sandorius su privačiais investuotojais. Mūsų teisininkai taip pat atstovauja ir fondus, skiriančius lėšas įvairioms perspektyvioms bendrovėms. Per daugiau nei du veiklos dešimtmečius, teikėme teisines konsultacijas bei padėjome įgyvendinti daugybę susijungimų ir įsigijimų.

Jau ne vienerius metus didelį dėmesį skiriame ir startuolių veiklai: padedame jiems vystant progresyvias idėjas, ieškant patikimų investuotojų, kuriant įmones su teisiškai tvirtu pagrindu. Patariame steigėjų tarpusavio santykių sureguliavimo klausimais, rengiame visus dokumentus, reikalingus įmonės steigimui, investicijų pritraukimui. Didelį dėmesį skiriame ir fondams bei kitiems investuotojams, kurių tikslas – suteikti finansinį pagrindą jaunoms, perspektyvioms įmonėms.

Nepriklausomai nuo to, ar esate startuolis, ilgus metus veikianti įmonė, ar investicinis fondas, esame pasiruošę suteikti jums visapusišką pagalbą. Puikiai išmanydami įmonių, mokesčių bei kitas teisės sritis, padėsime jums rasti geriausią sprendimą kiekvienoje situacijoje.

Investiciniai fondai

Klientams, nusprendusiems steigti privatų investicinį fondą, suteikiame visapusišką pagalbą. Konsultuojame visais su fondų veikla ir investicijomis susijusiais klausimais, padedame steigiant tiek nelicencijuojamus, tiek Lietuvos Banko licencijuojamus ir prižiūrimus fondus. Suteikiame išsamią pagalbą dėl fondų struktūravimo, jų formavimo ir valdymo. Investuojant į įmones ar startuolius, taip pat juos įsigyjant, ne tik ruošiame visą reikalingą dokumentaciją, bet ir atstovaujame fondą derybose, o, reikalui esant, prižiūrinčiose institucijose.

Įsigyjant įmones, galime atlikti išsamų teisinį auditą, konsultuojame dėl kontrolinio akcijų paketo įsigijimo, sandorių dėl augimo ir rizikos kapitalo. Dalijamės teisiniais patarimais dėl investicijų struktūravimo, taip pat padedame sudarant akcininkų susitarimus, akcijų pasirinkimo sandorius, akcijų išpardavimus.

Startuolių veikla

Didelę dalį MARGER ekspertų veiklos sudaro teisinės konsultacijos bei pagalba startuoliams. Didžiuojamės galėdami savo klientams padėti nuo pirmųjų žingsnių žengimo verslo pasaulyje iki sėkmingo pasitraukimo („exit“). Didelį dėmesį skiriame tinkamam steigėjų santykių sureguliavimui dar pačioje startuolio steigimo pradžioje, taip siekiant sumažinti riziką galimiems ateitiems ginčams. Startuoliams, savo veiklą planuojantiems reguliuojamose srityse, pavyzdžiui, „FinTech“, padedame gauti reikiamas licencijas, atstovaujame juos reguliuojančiose institucijose.

Siekiame, kad mūsų klientų steigiamos įmonės visapusiškai atitiktų teisinius reikalavimus, todėl juos konsultuojame ir darbo, mokesčių ar kitais teisės klausimais. Konsultuojame ir visais su duomenų apsauga susijusiais klausimais, užtikriname atitiktį Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui, padedame parengti tinkamas taisykles, sąlygas, privatumo politiką. Taip pat padedame pasirūpinti ir intelektinės nuosavybės apsauga, teisių apsauga. Padedame ruošiant visus įmonės veiklai reikalingus dokumentus – nuo steigėjų susitarimų iki įdarbinimo ar paslaugų pirkimo pardavimo sutarčių, pasirūpinsime, kad jūsų įmonė turėtų aiškų, tvarų ir įgyvendinamą teisinį veiklos pagrindą. Mūsų ilgametė patirtis glaudžiai bendradarbiaujant su įvairių dydžių, skirtingose srityse veikiančiais verslais leidžia teikti ne tik profesionalias teisines konsultacijas, bet ir patarti dėl geriausių verslo valdymo strategijų.

Startuoliams ruošiantis naujiems investavimo etapams, teikiame išsamias konsultacijas, siekiant, kad šis praeitų sklandžiai, sėkmingai ir nesukeltų jokių neigiamų pasekmių. Užtikriname, kad visi susitarimai atitiktų teisės aktų reikalavimus bei būtų įgyvendinami ir abipusiai naudingi. Pageidaujant, atstovaujame savo klientus derybose su investuotojais.

Daugelis sparčiai augančių startuolių, siekiant pritraukti geriausius talentus, darbuotojams siūlo įsigyti opcionų. Nors šis procesas gali pasirodyti sudėtingas, suteiksime visapusišką teisinę pagalbą, kad jis būtų įgyvendintas sklandžiai, paprastai ir efektyviai: patarsime visais opcionų sandorių programų struktūrizavimo teisiniais ir mokestiniais klausimais, parengsime sutartis, programas. Esant poreikiui, apmokysime startuolyje dirbančius atsakingus asmenis, pasirūpindami, kad dėl vykdomos opcionų programos įmonės viduje neliktų jokių neatsakytų klausimų.

Investicijų pritraukimas

Nepriklausomai nuo dydžio ir veiklos srities, anksčiau ar vėliau daugelis įmonių pasiruošia investicijų pritraukimo procesui, leidžiančiam vykdyti spartenę verslo plėtrą. Savo klientams teikiame visapusiškas konsultacijas, pritraukiant investicijas iš įvairių fondų, padedame paruošti reikiamus dokumentus, atstovaujame derybose. Patariame bet kokiais su įmonių įsigijimu ir susijungimu susijusiais klausimais, rūpinamės sklandžiu sandorių įgyvendinimu.

MARGER teisės ekspertų komandą sudaro profesionalai, išmanantys įmonių, darbo, mokesčių, reguliavimo, intelektinės nuosavybės ir kitų teisės sričių atstovai. Dėl šios priežasties įmonėms teikiama pagalba – visapusiška ir išsami. Bendradarbiaudami galime padėti rasti geriausią sprendimą investicijų pritraukimui ar įmonės išėjimui.

Didelį dėmesį skiriame teisiniam patikrinimui, įmonių mokestiniam auditui, siekiant užtikrinti, kad bet koks vykdomas sandoris būtų visiškai skaidrus ir teisėtas. Būdami puikiai pažįstami su konkurencijos teisės sritimi, padedame užtikrinti, kad susijungimas nepažeistų jokių taisyklių, patariame antimonopolinio reglamentavimo klausimais. Vesdami visų etapų derybas, siekiame pasirūpinti, kad mūsų klientų interesai būtų maksimaliai užtikrinti, o atstovaudami savo klientus reguliuojančiose institucijose pasirūpiname, kad procesas praeitų sklandžiai ir efektyviai.

Marger komanda

Martynas Žilinskas

Martynas Žilinskas

Partneris, advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.