Nemokumas, bankrotas, restruktūrizavimas

MARGER teisės ekspertai jau daugelį metų konsultuoja klientus visais su nemokumu –  bankrotu ir įmonių restruktūrizavimu – susijusiais klausimais. Įvairiapusiška patirtis, didelė komanda ir profesionalumas leidžia visada surasti geriausią sprendimą, o procesą padaryti maksimaliai greitą ir efektyvų, taip sutaupant ne tik laiko, bet ir kaštų.

Padedame kurti efektyviausią strategiją, rengiame reikalingus teisinius dokumentus, o prireikus atstovaujame tiek teismuose, tiek kreditorių susirinkimuose. Įmonėms, ketinančioms vykdyti restruktūrizavimą, teikiame išsamias konsultacijas, taip pat bendradarbiaujame su fiziniais asmenimis dėl jų bankroto ir reikalingų procesinių dokumentų.

Bankrutuojančių įmonių akcininkus bei vadovus konsultuojame civilinės atsakomybės ir kitų susijusių rizikų klausimais. Esant kreditorių sprendimams, pažeidžiantiems klientų interesus, ginčijame juos teisme ar susirinkimuose, siekdami užtikrinti situacijos teisėtumą.

MARGER nemokumo (bankroto ir restruktūrizavimo) teisės ekspertų komanda yra pasiruošusi suteikti jums visapusiškas paslaugas tiek kaip fiziniam, tiek kaip juridiniam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kurioje situacijos pusėje esate: įmonės ar kreditorių.

Bankroto teisė

Kreipimasis į teismą dėl bankroto dažniausiai yra vadovo atsakomybė. Laiku nesikreipus dėl bankroto bylos iškėlimo, vadovui gresia asmeninė atsakomybė už pačios įmonės ar jos kreditorių patirtą žalą. Kitaip tariant, pavėlavęs kreiptis į teismą dėl bankroto iškėlimo, vadovas rizikuoja, kad jam teks savomis lėšomis atlyginti bet kokius patirtus nuostolius.

Dėl šios priežasties savo klientams rekomenduojame kreiptis į mus kilus bet kokiems klausimams ar dvejonėms dėl įmonės mokumo – įsigilinę į situaciją suteiksime išsamią konsultaciją ir patarsime, kokių veiksmų reikėtų imtis. Išankstinė advokato konsultacija bei aiškios strategijos numatymas visuomet yra efektyvesnis problemos sprendimo kelias.

Bankroto teisėje pasitaiko ir atvejų, kai bankrotas yra sukeliamas tyčia. Turime sėkmingos patirties tiek civilinėse tyčinio bankroto bylose, tiek ir baudžiamosiose nusikalstamo bankroto bylose. Esant situacijai, kai skolininko veikloje aptinkama nusikalstamos veikos požymių, rengiame dokumentus ikiteisminio tyrimo inicijavimui. Esant nusikalstamam bankrotui arba apgaulingam apskaitos tvarkymui ir procesui persikėlus į teismą, atstovaujame savo klientus dėl bankroto pripažinimo tyčiniu.

Jau kurį laiką bankrotas gali būti skelbiamas ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims. Sąžiningiems asmenims, kuriuos dėl įvairių priežasčių slegia įvairios skolos, tai yra puikus būdas jas nubraukti. Kaip ir įmonėms, taip ir fiziniams asmenims dėl bankroto skelbimo rekomenduojame kreiptis kuo anksčiau.

Įmonių restruktūrizavimas

Įmonei patiriant didelių finansinių sunkumų, bankroto paskelbimas nėra vienintelis kelias. Esant tinkamai situacijai, visada siūlome savo klientams apsvarstyti restruktūrizavimą. Tai įmonei leidžia toliau tęsti savo veiklą, derėtis su kreditoriais ir toliau sėkmingai vystyti verslą.

Pagrindinis įmonės restruktūrizavimo tikslas yra išgelbėti laikinus finansinius sunkumus patiriančią įmonę. Jai būnant suinteresuotai išsaugoti veiklą bei darbuotojus, o pačiai veiklai esant perspektyviai, restruktūrizavimo procesas gali būti geriausias pasirinkimas.

Jo metu gali būti pertvarkoma įmonės veikla, pakeičiama jos rūšis ar modernizuojama gamyba, optimizuojamas darbo organizavimas, parduodama turto dalis ir panašiai. Itin svarbu, kad įmonės restruktūrizavimo metu gali būti atidedami arba sumažinami įmonės finansiniai įsipareigojimai kreditoriams. Kol juridinis asmuo vėl tampa mokus, gali būti sustabdomi išieškojimai, palūkanų ar netesybų skaičiavimas.

Žvelgiant iš kreditorių perspektyvos, vienas didžiausių restruktūrizacijos privalumų yra galimybė atgauti investuotas lėšas. Kai kreditorius yra bankas, jis ir toliau gali naudoti įmonės apyvartines lėšas.

Mūsų klientams susidūrus su finansiniais sunkumais, MARGER restruktūrizavimo komanda operatyviai pataria, konsultuoja ir atstovauja tariantis su kreditoriais ir kitais suinteresuotais asmenimis. Padedame parengti efektyvų restruktūrizavimo planą bei užtikrinti jo vykdymą, objektyviai įvertiname rinką ir įmonės perspektyvas. Savo klientams taip pat padedame vykdyti ir nuolatinį stebėjimą, siekiant išvengti restruktūrizavimo ar bankroto, užtikriname, kad visi vykdomi procesai yra optimalūs.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos įstatymui dėl asmenų nemokumo, esmingai pasikeitė bankroto ir restruktūrizavimo procesų teisinis reglamentavimas. Naujasis įstatymas leidžia užtikrinti, kad net ir patirdama reikšmingų finansinių sunkumų, įmonė galėtų toliau tęsti savo veiklą. Tai reiškia, kad bus dažniau atkuriamas prievolių kreditoriams vykdymas, tad šie atgaus savo investuotas lėšas. Kartu tai užtikrina, kad tiek juridinis asmuo, tiek kreditoriai bus suinteresuoti derinti savo interesus ir drauge ieškoti abipusiai naudingo sprendimo.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.