Nekilnojamasis turtas, statyba, teritorijų planavimas

Nekilnojamo turto ir statybų teisė, teritorijų planavimas sudaro didelę dalį MARGER teisininkų teikiamų paslaugų. Daugelį metų konsultuodami ir atstovaudami verslus, susiduriančius su turto vystymo, pirkimo, pardavimo bei nuomos klausimais, įgijome daug įvairiapusiškos patirties, todėl drąsiai galime teigti, kad padėsime jums išspręsti bet kokią su šiomis sritimis susijusią situaciją.

Nekilnojamojo turto ir statybų teisė apima turto sandorius bei jų finansavimą – rengiame įvairias sutartis ir atstovaujame sudarant susitarimus, vykdant derybas, atliekant notarinius veiksmus. Taip pat sudarome ir statybų procesui reikalingas sutartis, prižiūrime jų vykdymą. Rengiantis statyboms, savo klientams padedame gaunant reikalingus leidimus, atstovaujame juos institucijose. Nelegalių statybų atveju, atstovaujame savo klientus teismuose bei darome viską, kad, šalinant padarinius, kliento išlaidos būtų kuo mažesnės. Turėdami daug praktikos šioje srityje, stengiamės, jog pastatus pavyktų įteisinti atlikus minimalius pakeitimus, taip sutaupant laiko ir kaštų. Be to, ruošiame teritorijų planavimo procesui reikalingus dokumentus, konsultuojame bet kokiais jo metu iškilusiais klausimais bei atstovaujame institucijose. Nekilnojamojo turto ir statybų teisės srityse kylantys ginčai apima ne tik kilusius dėl nelegalių statybų, bet ir dėl leidimų ginčijimo, statybų proceso, nuosavybės teisės.

Nekilnojamasis turtas

MARGER nekilnojamo turto teisės ekspertai nuolat konsultuoja klientus dėl įvairių dėl nekilnojamojo turto iškylančių klausimų. Tai gali būti ginčai tarp nuosavybės dalininkų, turto atidalijimo klausimai. Taip pat patariame ir nustatant naudojimosi bendru turtu tvarką, konsultuojame ir atstovaujame klientus nekilnojamo turto sandoriuose: jie apima turto pirkimą-pardavimą, perleidimą, nuomą. Vykdant tokio pobūdžio sandorius, siekiame maksimalaus mūsų klientų interesų užtikrinimo bei geriausių sąlygų, analizuojame sutartis ir tikriname turtą, taip nustatant tikrąją jo vertę ir išvengiant galimų rizikų.

Klientus atstovaujame ir investicinio nekilnojamojo turto projektuose, padedame gaunant finansavimą, dalyvaujame atliekant notarinius veiksmus ar registruojant turtą LR Nekilnojamojo turto registre, konsultuojame dėl hipotekos. Kilus ginčams dėl turto sandorių ar jų pripažinimo negaliojančiais, sutarčių vykdymo, nuostolių, pasidalijimo, klientus atstovaujame teisme ir arbitraže, siekdami teisingo, klientų interesus užtikrinančio sprendimo.

Statybų teisė

Ilgametė patirtis dirbant statybų teisės srityje MARGER advokatams leidžia teikti profesionalias, patikimas ir efektyvias paslaugas savo klientams. Individualiai įvertinę kiekvieną situaciją, nustatome procedūrų bei dokumentų teisinę reikšmę bei galimas pasekmes. Konsultuojame rengiant dokumentus, reguliuojančius statybas, ruošiame statybos darbų įforminimo dokumentus, patariame darbų vykdymo ir atsakomybės pasidalijimo klausimais.

Didžiuojamės savo klientams – įmonėms, organizacijoms bei privatiems asmenims – galėdami suteikti paslaugas nuo projekto idėjos iki garantinių įsipareigojimų vykdymo. Konsultuojame dėl projekto koncepcijos, projektavimo, parengiame sutartis arba įvertiname jau sudarytas. Teikiame visapusišką projekto teisinį valdymą, todėl parengiame statybos sandorių struktūrą, įvertiname rizikas, parengiame visas reikalingas sutartis, atstovaujame derybose. Prižiūrime sutarčių vykdymo procesą, konsultuojame atsakomybės, draudimo, garantijų klausimais, padedame užbaigiant statybų procesą. Konsultuojame statybos dalyvius, o kilus ginčams derybų metu ar teismuose, atstovaujame savo klientus juose.

Konsultacijas teikiame ir viešiesiems subjektams, padedame nustatant konkurso sąlygas, rengiame pretenzijas tiekėjams nevykdant ar netinkamai vykdant įsipareigojimus. Rangovus, dalyvaujančius viešuosiuose pirkimuose, konsultuojame dėl konkurso sąlygų, rengiame dalyvavimo dokumentus, padedame objektyviai įvertinti situaciją.

Teritorijų planavimas

Sudėtingas ir griežtas teritorijų planavimo sektoriaus reglamentavimas sąlygoja, kad tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, ruošdamiesi statyboms, dažnai nusprendžia kreiptis teisinės pagalbos į MARGER statybų teisės profesionalus.

Savo klientus konsultuojame dėl reikiamų teritorijų planavimo procedūrų vykdymo, svarstymo su visuomene, poveikio aplinkai vertinimo, leidimų gavimo. Susidūrę su situacijomis, kai neteisėtai panaikinami žemėtvarkos projektai, neteisėti kadastriniai matavimai pripažįstami teisėtais, priimami neteisėti sprendimai dėl žemės sklypų formavimo, nuodugniai įsigiliname į situaciją ir siekiame, kad būtų priimtas teisėtas, mūsų klientų interesus užtikrinantis sprendimas.

Turėdami didelę komandą, kuri specializuojasi skirtingose teisės srityse, konsultacijas teikiame atsižvelgdami ir į kitus svarbius aspektus, pavyzdžiui, aplinkosaugą bei energetiką, o ilgametė patirtis padeda suprasti kas aktualu komercinio, gyvenamosios paskirties ar kito nekilnojamojo turto vystymui. Puikiai išmanome architektūros paveldo klausimus, apsaugos ir kitus reglamentus, galinčius apriboti plėtrą ar veiklą.

Nekilnojamojo turto nuoma

Daugybė mūsų klientų kreipiasi konsultacijų ar kitų paslaugų, susijusių su komercinio nekilnojamojo turto nuoma. Tai gali būti, pavyzdžiui, sutartys dėl biurų nuomos verslo centruose, prekybos ploto nuomos prekybos centruose. Vertindami šias sutartis siekiame užtikrinti, kad jų sąlygos būtų sąžiningos ir teisingos tiek nuomotojų, tiek nuomininkų atžvilgiu. Dalyvaudami derybose, savo klientams siekiame gauti maksimaliai palankias sąlygas, kurios būtų naudingos tiek komerciniu, tiek kitais aspektais. Taip pat atstovaujame ir siekiant pakeisti, pratęsti ar nutraukti sutartis, padedame išspręsti ginčus, kylančius dėl sutarčių nevykdymo. Kaip ir kitose srityse, visada pirmiausia siekiame taikaus, derybų keliu pasiekto abipusiai naudingo sprendimo, visgi nesant tokiai galimybei, klientų vardu kreipiamės į teismines institucijas.

Marger komanda

Haroldas Ivanauskas Haroldas Ivanauskas

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.