Migracijos teisės ekspertai

Migracijos teisė – plati teisės šaka, kurią nuolat globalėjančiame pasaulyje pagrįstai galime laikyti itin svarbia. Svarbu paminėti, jog šios srities klausimai aktualūs būna tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Žmonės, siekiantys atvykti į Lietuvą ir čia apsistoti, paprastai kreipiasi į mus dėl vizos ar leidimo pasirinkimo, tuo tarpu įmonėms dažniausiai aktualus yra Europos Sąjungos ar kitų užsienio šalių piliečių įdarbinimas.

Tikime, kad migracijos teisės profesionalas – tai teisininkas, kuris išmano daugelį sričių. Atstovaudamas užsienio piliečius, norinčius atvykti į Lietuvą, jis geba pakonsultuoti ne tik konkrečiais atvykimo klausimais, bet ir suteikti informacijos apie darbo, šeimos ar kitas aktualias teisės sritis. Tuo tarpu verslo subjektams, ketinantiems įsikurti Lietuvoje, bus aktualūs mokesčių, įmonių ir kitų su verslu susijusių teisės šakų klausimai. MARGER advokatų komandą sudaro visų šių – ir daugelio kitų – teisės sričių ekspertai, todėl, kad ir koks klausimas beiškiltų mūsų klientams, visada esame pasiruošę į jį išsamiai atsakyti, išspręsti net labiausiai komplikuotas situacijas.

Migracijos teisės paslaugos apima konsultacijas vizų, leidimų gyventi, pilietybės gavimo ir atgavimo klausimais tiek Europos Sąjungos, tiek kitų užsienio šalių piliečiams. Įmonėms padedame Lietuvoje įdarbinti aukštos kvalifikacijos darbuotojus, taip pat darbuotojus, kurių profesijų trūksta Lietuvoje. Užsienio piliečiams patariame steigiant ar perkant verslą Lietuvoje, parengiame reikalingus dokumentus. Taip pat padedame pasirūpinti pabėgėlio statuso suteikimu.

Esant poreikiui, savo klientus visuomet atstovaujame migracijos departamente ar kitose institucijose, taip siekiant užtikrinti, kad klientų teisės nebuvo pažeistos, o kartu ir palengvinant procesą. Susidarius situacijoms, kai buvo nepagrįstai atsisakyta mūsų klientams išduoti vizą ar leidimą gyventi, sprendimą skundžiame teisme, siekdami, kad kliento interesai būtų apginti.

Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje

Įmonėms, kurioms reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai, neretai tenka talentų ieškoti užsienyje. Sėkmingai radus žmogų, būtina pasirūpinti jo legalaus įdarbinimo ir gyvenimo Lietuvoje sąlygomis. Tai ypač palengvina Europos Tarybos priimta „mėlynosios kortelės“ direktyva, pagal kurią užsieniečiai iš trečiųjų šalių gali nesunkiai atvykti į Lietuvą ir čia įsidarbinti. „Mėlynoji kortelė“ – tai įprasto leidimo dirbti alternatyva, įprastai išduodama greičiau ir paprasčiau, taip sudarant sąlygas užsienio piliečiams įsilieti į darbo rinką. Priklausomai nuo darbdavio siūlomo darbo užmokesčio, „mėlynoji kortelė“ išduodama arba kreipiantis tiesiai į Migracijos departamentą, arba prieš tai kreipusis dėl patvirtinimo į Užimtumo tarnybą. Be atlyginimo, „Mėlynosios kortelės“ išdavimą lemia ir gebėjimas įrodyti aukštą asmens kvalifikaciją tą patvirtinančiais dokumentais, kurie turi būti pripažinti Lietuvos Respublikoje. Svarbu paminėti, kad užsienio šalies piliečio, atvykstančio dirbti į Lietuvą su „mėlynąja kortele“, šeima, turi teisę gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, galiojantį tiek pat laiko, kiek ir „mėlynoji kortelė“.

Daugybė darbdavių susiduria su įvairių profesijų darbuotojų trūkumu Lietuvoje, dėl to nusprendžia darbo jėgos ieškoti užsienyje. Tais atvejais, kai tai nėra aukštos kvalifikacijos darbuotojai, įdarbinimo procesas Lietuvoje gali būti kiek sudėtingesnis. Visgi, jei asmuo patenka į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, tuomet jo įdarbinimas šalyje taip pat yra ganėtinai paprastas. Šį sąrašą du kartus per metus rengia Užimtumo tarnyba, remdamasi turimais duomenimis apie konkrečių profesijų atstovus trūkumą. Užsienio šalies piliečiui atitinkant šį kriterijų, jam nebereikia gauti papildomo leidimo iš Užimtumo tarnybos, siekiant įsidarbinti Lietuvoje.

Įmonėms, kurioms užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje išlieka ilgalaikiu aktualiu klausimu, naudinga pateikti prašymą būti įtrauktoms į Migracijos departamento patvirtintų įmonių sąrašą. Buvimas jame reiškia, kad į tokią įmonę dirbti atvykstantiems užsieniečiams bus taikomos supaprastintos sąlygos. Visgi norint patekti į šį sąrašą, reikalinga atitikti griežtai nustatytas sąlygas ir pateikti tam tikrus dokumentus, todėl daugelis įmonių, siekdamos greitesnio, paprasčiau pasiekiamo ir, svarbiausia, sėkmingo rezultato, šį procesą renkasi patikėti profesionaliems migracijos teisės ekspertams.

Savo klientams padedame visais su užsieniečių įdarbinimu Lietuvoje susijusiais klausimais: padedame įvertinti, pagal kurią iš programų jį geriausia įdarbinti, konsultuojame dėl reikiamų dokumentų, padedame juos parengiant. Taip pat konsultuojame užsieniečius dėl Lietuvoje galiojančių darbo teisės direktyvų, padedame gaunant leidimus gyventi Lietuvoje jų šeimoms bei kitais aktualiais klausimais.

Verslo steigimas ir įsigijimas Lietuvoje

Asmenims, siekiantiems įsteigti ar įsigyti įmonę Lietuvoje, suteikiame visas reikalingas paslaugas tiek proceso pradžioje, tiek vėliau, sėkmingai vystant verslą. Padedame rengiant visus reikalingus steigimo dokumentus, registruojant įmonę ir prekės ženklą, pavadinimą. Konsultuojame dėl aktualių darbo ir kitų teisės sričių reikalavimų praktinio pritaikymo, užtikriname, kad įmonės struktūra pilnai atitiktų LR įstatymus, padedame pasirinkti tinkamiausią juridinę formą. Įmonėms, veikiančioms reguliuojamuose sektoriuose, padedame gauti specialius leidimus ir licencijas, atstovaujame jų interesus atitinkamose valstybės institucijose.

Pabėgėlio statuso suteikimas

Tais atvejais, kai užsienio šalies pilietis nesijaučia saugus savo šalyje, jaučia pavojų, gali būti diskriminuojamas ir pan., jis turi teisę kreiptis dėl pabėgėlio statuso, suteikiančio leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Tai atvejais, kai asmuo neatitinka pabėgėlio kriterijų, tačiau jo saugumui vis tiek kyla grėsmė, jam gali būti suteikiama papildoma apsauga bei laikinas leidimas gyventi Lietuvoje. Siekiant gauti šį statusą, reikia pateikti prašymą vienai iš atsakingų institucijų (Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Migracijos departamento teritoriniam padaliniui arba Užsieniečių registracijos centrui). MARGER teisininkai gali padėti rengiant tokį prašymą, taip pat, asmeniui pageidaujant, dalyvauti pirminėje apklausoje dėl prašymo patenkinimo. Mūsų tikslas – užtikrinti maksimalų asmenų saugumą, todėl darome viską, kad asmenys, turintys teisę į pabėgėlio statusą arba papildomą apsaugą, ją gautų kartu su visa kita jam priklausančia socialine pagalba.

Marger komanda

dr. Deividas Poška Dr. Deividas Poška

Partneris, advokatas

Egidijus Matonis

Egidijus Matonis

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.