Konkurencijos teisės ekspertai

Daugybę metų dirbdami su verslo klientais, įgijome patirties įvairiose teisės srityse. Ne išimtis ir konkurencijos teisė. Pradedant nuo konsultacijų konkurencijos rizikų valdymo klausimais, baigiant atstovavimu teismuose, savo klientams esame pasiruošę suteikti profesionalią pagalbą.

Kalbant apie konkurencijos teisės sritį, taip pat vertėtų paminėti ir teisinių auditų atlikimą, atitikties programų diegimą ir vykdymą, atstovavimą klientams piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, koncentracijų kontrolės ar draudžiamų susitarimų tyrimuose, valstybės pagalbos srityje. Įmones atstovaujame tiek teismuose, tiek konkurencijos priežiūros ir rinkos reguliavimo institucijose.

MARGER konkurencijos teisės ekspertai didžiuojasi dviejų dešimtmečių patirtimi savo srityje, todėl gali užtikrinti puikią paslaugų kokybę. Esame atstovavę klientus ir didžiausiose konkurencijos bylose Lietuvos teismuose. Savo klientams visada rekomenduojame visų pirma užsiimti prevencija, patariame, kaip to imtis ir įgyvendinti praktiškai, tokiu būdu sutaupydami jiems kaštų ir laiko ateityje. Visgi iškilus problemoms, visada nuodugniai įsigiliname į situaciją, o ją išsamiai įvertinę sutariame dėl geriausios strategijos, padėsiančios užtikrinti visapusišką klientų interesų atstovavimą.

Mūsų teikiamos konsultacijos konkurencijos klausimais apima tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos teisinį reguliavimą, todėl dirbame ir su tarptautinėmis įmonėmis. Reikalui esant, klientus ne tik konsultuojame, bet ir atstovaujame ES konkurencijos teisės priežiūros institucijose. Vertiname tiek horizontaliuosius, tiek vertikaliuosius susitarimus, konsultuojame specialiųjų teisių, nuolaidų ir individualių išimčių, reguliuojamų rinkų klausimais.

Itin dažnai dalyvaudami įmonių susijungimuose ir įsigijimuose, šiuo klausimu konsultuojame tiek nacionalinius, tiek užsienio klientus, patariame dėl koncentracijų kontrolės.

Teisinė atitiktis

Užtikrinus visapusišką atitiktį įmonės viduje, smarkiai sumažinama rizika dėl konkurencijos teisės pažeidimų ateityje. Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisinį reguliavimą, pakonsultuosime jus visais atitikties klausimais, siekiant maksimaliai užtikrinti, kad tiek visa organizacija, tiek jos veikla ir visi darbuotojai individualiai laikosi visų įstatymų, taisyklių ir normų.

Reikalui esant, atliksime ir išsamų įmonės teisinį auditą, padėsiantį identifikuoti esančius arba galimus nusižengimus bei pažeidimus. Puoselėdami ilgalaikį bendradarbiavimą su klientais, esame pajėgūs tapti tiek profesionaliu patarėju įmonės steigimo stadijoje, tiek ir jos veiklai įsibėgėjus, vykdant susijungimus ir įsigijimus ar reorganizavimą.

Teisinė atitiktis yra vienas iš būdų užtikrinti sėkmingą įmonės veiklos tęstinumą. Jos nesilaikančioms įmonėms ar asmenims gresia rimtos pasekmės, įskaitant ir baudžiamąją atsakomybę. Dėl to savo klientams rekomenduojame tuo pasirūpinti kuo anksčiau, o atsiradus pakeitimų teisiniame reguliavime, visada juos informuojame ir, reikalui esant, pasiūlome geriausią sprendimą, kaip patobulinti įmonės veiklą.

Įsigijimai ir susijungimai

Mūsų konkurencijos teisės ekspertai aktyviai dalyvauja įmonių įsigijimuose ir susijungimuose, kuriuose reikšmingi ir konkurencijos teisės klausimai. Teisinis konkurencijos reguliavimas – tiek Lietuvos, tiek ES mastu – yra nepaprastai svarbus verslui ir jo plėtrai, todėl galvojant apie bet kokius su įmonės veikla susijusius pakeitimus, rekomenduojame pasikonsultuoti su teisininkais.

Pasitaiko situacijų, kai susijungimai ir įsigijimai gali būti uždrausti dėl neatitikimo konkurencijos taisyklėms ir šios rizikos išankstinėmis priemonėmis suvaldyti nėra galimybės. Esant tokiai situacijai, MARGER profesionalų komanda siekia išsiaiškinti, ar sprendimas drausti buvo priimtas teisingai, atstovauja savo klientus konkurencijos reguliavimo institucijose tiek nacionaliniu, tiek ES lygmeniu, o reikalui esant ir teisme. Savo klientams tuo tarpu visada suteikiame maksimaliai daug informacijos ne tik apie teisinį reguliavimą, bet ir apie situaciją rinkoje, numatomus pokyčius ir galimybes.

Vertikalieji susitarimai, horizontalieji susitarimai, karteliai

Nepaisant to, kad vertikaliesiems susitarimams yra taikomas Konkurencijos įstatymas, įprastai tokio pobūdžio susitarimai konkurencijos neriboja ir dėl to nėra laikomi draudžiamais. Vis dėlto, sudarant tokius susitarimus vertėtų įsitikinti, kad jie neriboja prekių pirkimo, pardavimo ar perpardavimo. Svarbu paminėti, kad visiems pritaikomų gairių šiuo klausimu nėra, todėl kiekvienas susitarimas turi būti įvertintas individualiai.

Jei susitarime dalyvaujančių įmonių užimama rinkos dalis nėra didelė, jiems dažniausiai taikoma teisėtumo prezumpcija. Tuo tarpu didesnę rinkos dalį užimančioms organizacijoms reikalingas atidesnis vertinimas. Įprastai atsižvelgiama į patekimo į rinką kliūtis, ribojimus, rinkos koncentraciją ir pan.

Svarbu atkreipti dėmesį į du esminius ribojimus, kurių taikymas pažeidžia Konkurencijos įstatymą. Tai yra minimalios ar fiksuotos perpardavimo kainos nustatymas bei prekybos internetu draudimas. Visgi abiem atvejams taikomos išimtys: pirmuoju dažniausiai galima nustatyti rekomenduojamą arba maksimalią perpardavimo kainą. Antruoju atveju ribojimus galima taikyti, kai, prekę parduodant internetu, ji neatitiktų kokybės standartų arba ją parduodant yra būtina specialisto konsultacija, kurią suteikti galima tik fizinėje parduotuvėje.

Karteliai (horizontalieji susitarimai) yra vienas sunkiausių konkurencijos teisės pažeidimų. Draudžiami tiek Lietuvos Respublikos, tiek Europos Sąjungos teisės, jie bendrovėms gali užtraukti itin dideles baudas. Karteliu vadinamas vienoje rinkoje veikiančių bendrovių tarpusavio susitarimas veikti kartu vietoje konkuravimo. Svarbu paminėti, kad draudžiamais laikomi tiek rašytiniai, tiek žodiniai ar neformalūs susitarimai, ribojantys arba galimai ribojantys konkurenciją.

Tarp sunkiausių, t.y., didžiausią teisinę atsakomybę užtraukiančių, yra susitarimai dėl kainų nustatymo bei tie, kuriais pasidalijama rinka arba klientais. Draudžiami yra ir gamybą ribojantys susitarimai, taip pat tie, kuriais keičiamasi komerciškai jautria informacija, derinami pasiūlymai viešuosiuose pirkimuose.

Konsultuodami savo klientus, visada išsamiai įvertiname jų sudarytus arba ruošiamus sudaryti susitarimus, siekiant užtikrinti, kad jie nepažeistų konkurencijos taisyklių. Konkurencijos tarybai ar kitoms reguliavimo institucijoms vykdant patikrinimus mūsų klientų įmonėse, juos atstovaujame, rengiame visus reikiamus dokumentus ir siekiame maksimaliai efektyvaus, naudingo ir teisingo situacijos sprendimo.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
ES teisė, atstovavimas ES institucijose
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.