Ginčų sprendimas, atstovavimas teisme ir arbitraže

Sukaupta ilgametė patirtis teikiant plataus spektro teisines paslaugas leidžia Marger ekspertams profesionaliai ir visapusiškai užtikrinti savo klientų interesus. Atstovaudami savo klientus teisme, arbitraže ir kitose institucijose remiamės pagrindiniais veiklos principais – atsakingumu, kokybe, profesionalumu ir operatyvumu. Siekiame, kad bendravimas su klientais būtų maksimaliai efektyvus, konfidencialus ir, žinoma, padėtų kartu pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Klientai, pasirinkę profesionalų atstovavimą teisme, arbitraže ir kitose institucijose, ne tik sutaupo laiko, bet ir gali būti tikri dėl geriausio įmanomo rezultato. Advokato patirtis ir įgūdžiai leidžia pasirinkti efektyviausią strategiją, pasirūpinti, kad visi formalumai bei dokumentai būtų tinkamai parengti, o pateikiami įrodymai turėtų aukštą teisinę vertę.

Bylos vedimas teisme per kvalifikuotą advokatą dažnu atveju leidžia atstovaujamajam nedalyvauti procese. Tai ne tik sutaupo laiko, bet kartu ir sumažina įtampą – profesionalūs advokatai puikiai išmano teisines subtilybes, tad pasirūpina bylos vedimu sumažindami rūpesčius savo klientams.

Įmonėms nusprendus ginčus spręsti teisme, arbitraže ir kitose institucijose, profesionalus advokato atstovavimas yra neįkainojamas. Patyrusių teisininkų komanda padės pasirinkti optimalią taktiką, kuri leis pasiekti norimą rezultatą kartu taupant kaštus ir laiką. Marger teisės profesionalai savo klientus atstovauja tiek Lietuvos, tiek užsienio teismuose, arbitražuose ir kitose institucijose.

Advokato atstovavimas gali būti reikalingas ir neteisminiuose procesuose, pavyzdžiui, derybose, mediacijose, komisijose, institucijose, organizacijose ir panašiai. Pasirinkus tinkamą atstovą paprasčiau užtikrinti visapusišką savo interesų įgyvendinimą. Advokatas taip pat pasirūpins, kad sprendimai būtų teisiškai teisingi, likvidūs, o dėl jų ateityje nekils tolesnių ginčų.

Atstovavimas teisme

Marger advokatai yra sukaupę didelę patirtį atstovaujant fizinius bei juridinius asmenis teisme tiek administracinėse ir administracinių teisės pažeidimų, tiek baudžiamosiose bylose. Atstovavimas teisme apima ne tik advokato dalyvavimą procese, bet ir įvairių dokumentų rengimą, kliento pateiktų įrodymų teisinį vertinimą ir pateikimą. Kvalifikuotų teisės ekspertų parengti ieškiniai, skundai ar apeliaciniai skundai suteikia klientui pranašumą, užtikrina, kad jo interesai būtų visapusiškai užtikrinti, o priimtas sprendimas – geriausias įmanomas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad advokato atstovavimas nėra būtinas visose situacijose ir kiekviename bylos vedimo etape. Kai kuriais atvejais gali užtekti tiesiog profesionaliai parengto ieškinio. Visgi kiekviena situacija yra individuali, o kiekvienas advokatas yra įpareigotas būti lojalus savo klientui, todėl patikimas teisininkas visada informuos jei, jo manymu, atstovavimas nėra reikalingas.

Atstovavimas arbitraže

Įmonės renkasi ginčus spręsti arbitraže dėl pastarojo lankstumo ir įprastai greitesnės proceso eigos. Tai ypač patogu, kai ginčuose dalyvauja kompanijos iš skirtingų šalių, kadangi arbitražas leidžia pasirinkti ginčo nagrinėjimo vietą ir laiką, šalį, kurios teisė bus taikoma, arbitrų skaičių. Tai supaprastina procesą tiek pačioms įmonėms, tiek jas atstovaujantiems advokatams.

Marger teisininkai yra sukaupę daugybę patirties atstovaujant savo klientus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniuose arbitražuose. Kaip ir atstovaujant teisme, advokatai rūpinasi ne tik dalyvavimu procese, tačiau ir dokumentų rengimu, įrodymų teikimu, tinkamos strategijos pasirinkimu. Arbitražo teismo sprendimų teisinė galia prilygsta valstybinių teismų teisinei galiai, tad visi priimti sprendimai laikomi galiojančiais ir gali būti priverstinai vykdomi.

Renkantis atstovą arbitraže, ypač svarbu įsitikinti šio patirtimi įmonių ir tarptautinėje teisėje. Dėl šios priežasties stengiamės puoselėti ilgalaikį bendradarbiavimą su savo klientais – žinodami įmonės veiklos detales, tikslus ir kitus niuansus galime pasirūpinti maksimaliu interesų užtikrinimu.

Atstovavimas teisminėje mediacijoje

Teisminė mediacija – ginčų sprendimo būdas, leidžiantis šalims priimti taikų susitarimą ir pasirašyti taikos sutartį teisme nagrinėjamoje civilinėje bei administracinėje byloje dalyvaujant vienam ar keliems mediatoriams. Pagal apibrėžimą, mediacija taikoma tik tais atvejais, kai byla gali būti baigta taikos sutartimi. Daugeliu šeimos ginčų atvejų ji yra privaloma, tuo tarpu kitose teisės srityse ji taikoma pasirinktinai.

Kaip ir bet kuriame teisminiame procese, profesionalaus advokato kaip atstovo dalyvavimas padidina proceso sklandumą, operatyvumą ir padeda užtikrinti interesus. Nors mediatorius dažnai būna advokatas, svarbu paminėti, kad tai negali būti tas pats asmuo, t.y., jūsų advokatas negali tapti jūsų ginčo su kita puse mediatoriumi.

Mediacija padeda išvengti bylinėjimosi teisme – jos metu prieitą sprendimą teismas tik patvirtina, taip ne tik sutaupant kaštų ir laiko, o ir, ypač fizinių asmenų atveju, sumažinant patiriamą įtampą. Nors pasitaiko atvejų, kai teisėjas atsisako tvirtinti sudarytą sutartį, advokato dalyvavimas padeda to išvengti.

Atstovavimas derybose ir kitose institucijose

Vykdant derybas svarbu užsitikrinti ne tik savo siekiamą poziciją, bet ir jos teisinį likvidumą. Kitu atveju, kilus ginčams ateityje, abi pusės gali patirti nuostolių. Būtent dėl šios priežasties derybų metu rekomenduojama turėti profesionalų advokatą, kuris pasirūpins, kad bet kokie priimti sprendimai nekeltų klausimų ar nesklandumų ateityje.

Marger teisės ekspertai savo klientus atstovauja ginčuose su valstybinėmis įmonėmis, viešojo administravimo ar kitomis institucijomis, organizacijomis. Advokato atstovavimas padeda ne tik užtikrinti sklandesnį derybų procesą, bet ir pasirūpinti, kad būtų išvengta teismo, taip sumažinant finansinius ir laiko kaštus.

Marger komanda

dr. Deividas Poška  

Dr. Deividas Poška

Partneris, advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.