Finansų įstaigos, Fintech, AML/CTF

Tiek ilgai veikiančios, tiek besisteigiančios finansų įstaigos susiduria su sudėtingu teisiniu reguliavimu, kuris yra nuolat keičiamas bei atnaujinimas. Finansų srityje veikiančioms įmonėms būtina turėti patikimą teisinį partnerį, siekiant, kad nuo pat pradžių vykdoma veikla atitiktų visus teisės aktus, o, jiems pasikeitus, efektyviai prisitaikytų prie naujovių.

MARGER teisininkų komandą sudaro itin plataus spektro specialistai, tarp kurių – ir finansų teisės ekspertai. Puikiai išmanydami šią sritį, jau daugelį metų padedame įvairiems klientams su visais versle kylančiais iššūkiais, tad puikiai suprantame įmonių veiklą ir iš vidaus.

Ilgametė patirtis leidžia MARGER komandai teikti profesionalias paslaugas visose su finansais susijusiose srityse: atstovaujame skolinimosi sandoriuose, konsultuojame dėl finansines paslaugas teikiančių įmonių steigimo ir licencijavimo, rengiame finansavimo dokumentus, padedant pritraukiant kapitalą, atliekame teisinius patikrinimus. Technologijoms sparčiai tobulėjant ir besikeičiant įprastiems verslo modeliams, konsultuojame bei atstovaujame ir finansinių technologijų (FinTech) srityje veikiančias įmones.

Pastaruoju metu taip pat itin daug dėmesio sulaukia ir pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevencijos (AML/CTF) sritys. Siekiame, kad mūsų atstovaujamos įmonės ne tik atitiktų visus Europos Sąjungos nustatytus kriterijus, bet ir žengtų žingsniu toliau: patariame kuriant įmonės vidaus politiką, skiriame didelį dėmesį pažink savo klientą (KYC) principui, padedame numatyti galimas rizikas ir rengiame strategijas, padedančias jų išvengti.

Paslaugos finansų įstaigoms

Mūsų ilgametė praktika finansų teisės srityje apima itin platų paslaugų spektrą. Konsultuojame bankus, kredito unijas, mokėjimų bei kitas įstaigas visais reguliavimo klausimais. Pastaraisiais metais itin daug dirbame su FinTech startuoliais, kuriančiais modernius sprendimus. Kartu puikiai išmanome tiek tradicinį, tiek netradicinį kapitalo pritraukimo būdus, pavyzdžiui, sutelktinį ar startuolių finansavimą.

Tikime ilgalaike partneryste, todėl daugelį savo klientų konsultuojame nuo pat veiklos pradžios: rūpinamės finansų įstaigos steigimu ir licencijavimu, konsultuojame vartojimo kreditų davėjus visais jų steigimo klausimais bei padedame registruojantis Lietuvos Banke. Vykdant įmonių įsigijimus, savo klientams padedame pasirūpinti tinkama dokumentacija, konsultuojame su dokumentų rengimu susijusiais klausimais.

Sėkmingai finansų įstaigų veiklai būtinas apyvartinio kapitalo finansavimas, neretai prireikia ir infrastruktūrinių ir nekilnojamojo turto finansavimo paslaugų. Padedame rengiant tam reikalingus dokumentus, užtikrinant iš to kylančių prievolių įgyvendinimą. Iškilus refinansavimo klausimams, padedame savo klientams priimti geriausią sprendimą bei pasirūpiname visų su tuo susijusių teisinių dokumentų parengimu.

Įmonėms ruošiantis pirminiam viešajam akcijų platinimui, atliekame teisinius patikrinimus, rengiame visus reikalingus dokumentus. Taip pat galime padėti užtikrinant finansinių prievolių vykdymą, konsultuoti vertybinių popierių platinimo klausimais. Savo komandoje turime ir itin patyrusių ginčų sprendimo ekspertų, kurie, reikalui esant, atstovaus teisme arba arbitraže, siekiant, kad jūsų interesai būtų apginti ir užtikrinti.

Finansinių technologijų (FinTech) įmonės ir startuoliai

Finansinių technologijų kūrėjams Europos Sąjungoje taikomi itin griežti reguliaciniai ir rizikos valdymo reikalavimai. FinTech kompanijos, elektroninių pinigų institucijos, mokėjimo paslaugų tiekėjai, bankai bei kitos finansų srityje veikiančios institucijos siekia gauti finansinės įstaigos licenciją vienoje iš ES šalių, kadangi tai leidžia veikti visoje ES ir Europos Ekonominėje Erdvėje.

MARGER finansų teisės specialistai skiria didelį dėmesį FinTech kompanijoms, tad neretai padedame joms įsikurti Lietuvoje, čia licencijuoti savo veiklą. Nors reguliuojančių institucijų požiūris į šios srities verslus žiūri itin palankiai, profesionali teisinė pagalba yra būtina, norint užtikrinti atitiktį visiems reikalavimams bei sėkmingai įsteigti FinTech įmonę.

MARGER komandą sudarantys finansų ir Europos Sąjungos teisės ekspertai gali suteikti visapusiškas konsultacijas steigiant tokio tipo įmonę mūsų šalyje, padėti proceso metu, parengti visus reikalingus dokumentus. Iškilus ginčams, MARGER teisininkai atstovauja klientus institucijose ir teismuose, siekiant, kad jų tikslai būtų pilnai įgyvendinti ir atitiktų visus teisinius reikalavimus.

Puikiai išmanydami FinTech reguliavimą bei verslo vystymo etapus, konsultuojame ne tik teisiniais, bet ir strateginiais klausimais. Drauge su klientais skiriame didelį dėmesį efektyvios strategijos pasirinkimui: kuriuo įmonės veiklos etapu reikalinga kokia licencija, kokių teisinių priemonių reikia imtis, siekiant užtikrinti sėkmingą plėtrą, kokios priemonės reikalingos rizikos valdymui einamuoju momentu bei kokių, tikėtina, reikės imtis ateityje. Technologijoms, o kartu ir jų reguliavimui, nuolat sparčiai tobulėjant, siekiame išlikti inovacijų priekyje ir savo klientams visada pasiūlome inovatyviausius teisinius sprendimus.

AML/CTF

Tarptautinėje teisėje, ypač Europos Sąjungoje, skiriamas itin didelis dėmesys pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijai. Su šiais klausimais ypač dažnai susiduria finansinių technologijų startuoliai, tad MARGER teisės ekspertai padeda klientams atitikti visus reikalavimus, išvengti galimos rizikos ir taip toliau sėkmingai vystyti bei plėsti veiklą finansų srityje.

Visų pirma, nepaprastai svarbu atlikti išsamų teisinį pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimą. Tam ypač svarbu žinoti esminius duomenis apie klientą (KYC), atkreipti dėmesį į jo geografinę padėtį. Ne mažiau svarbios vertinimui yra ir įmonės teikiamos paslaugos ar produktai, jų tiekimo kanalai. Atlikę vertinimą, ne tik pateiksime išvadas bei pasiūlymus, kaip pašalinti esamus trūkumus (jei tokių yra), bet ir paruošime planą bei vidinę tvarką, pagal kurią riziką vertinti turėtų jūsų įmonės darbuotojai.

Atlikus rizikos vertinimą bei turint AML/CTF tvarką, ne mažiau svarbu atlikti reguliarius auditus, kurie padėtų užtikrinti, kad laikomasi esamų taisyklių, o esama praktika veikia nepriekaištingai ir atitinka visus reikalavimus. Siekiant maksimaliai efektyvios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, būtina užtikrinti ir tinkamas įmonės darbuotojų žinias. Tam ypač naudingi specialūs mokymai, kuriuos galima rengti tiek grupei darbuotojų, tiek pavieniui, ypač naujai atėjusiems komandos nariams. Svarbu atkreipti dėmesį į mokymų lygį – įprastai rekomenduojame, kad visi finansų įstaigos darbuotojai būtų bent minimaliai susipažinę su AML/CTF tvarkomis, o už šią sritį atsakingų darbuotojų žinios turi būti daug gilesnės, specifiškesnės ir, žinoma, nuolat atnaujinamos.

Marger komanda

Martynas Žilinskas

Martynas Žilinskas

Partneris, advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.