ES teisė, atstovavimas ES institucijose

Europos Sąjungos (ES) teisės viršenybė prieš nacionalinę Lietuvos Respublikos teisę reiškia, kad daugeliui asmenų, ypač verslo subjektų, būtina užtikrinti, jog jų veikla atitinka visus ES reikalavimus. Tam nepaprastai svarbu pasirinkti tinkamus teisinius partnerius, kurie puikiai išmanytų tiek su įmonės veikla, tiek su ES reguliavimu susijusius klausimus.

MARGER teisininkų komandą sudaro ES teisės, konkurencijos, ginčų sprendimo, atstovavimo ir kitų sričių ekspertai, todėl savo klientams galime suteikti visas reikalingas paslaugas. Bene griežčiausiai ES reguliuojama sritis yra konkurencijos teisė, kurios tikslas – užtikrinti sąžiningą verslo vystymą ir plėtojimą. Taip pat konsultuojame ir dėl viešųjų pirkimų ES lygmeniu, ES paramos gavimo.

Klientams, veikiantiems finansų, energetikos, farmacijos, transporto, muitų, telekomunikacijos srityse taip pat suteikiame išsamias konsultacijas ir kitas paslaugas. Kaip ir konkurencija, šios sritys yra reglamentuojamos įvairių ES teisės aktų, tad vykdant veiklą labai svarbu užtikrinti visapusišką atitiktį, siekiant išvengti rizikos, baudų ar kitų nepageidaujamų pasekmių.

Net ir dedant visas pastangas siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi visų ES teisės aktų, kartais nepavyksta išvengti ginčų, patikrinimų ar kitų susidūrimų su įvairiomis ES institucijomis. Siekiant, kad mūsų klientų teisės būtų apgintos, atstovaujame juos visose institucijose, įskaitant Europos Komisiją ir ES teismus.

Konkurencijos teisė

Bene dažniausiai taikoma Europos Sąjungos teisės sritis, su kuria susiduria įvairių verslo šakų atstovai, yra konkurencijos teisė. Siekdami, kad mūsų klientų veikla pilnai atitiktų ES standartus, atliekame įvairių sutarčių patikrinimus ir visapusišką pritaikymą ES teisei. Dirbdami su dominuojančiomis bendrovėmis, padedame užtikrinti, kad jų kainodara ir veikla pilnai atitiktų konkurencijos taisykles.

Įmonėms vykdant įsigijimus ir susijungimus taip pat itin svarbus konkurencijos aspektas. Nepriklausomai nuo to, ar jie yra vykdomi Lietuvos ar kitų šalių teritorijoje, būtina gauti konkurencijos leidimą. Savo klientams padedame juo pasirūpinti nepriklausomai nuo geografinės padėties.

Susidūrus su nesąžininga konkurencija, klientų vardu kreipiamės į reguliuojančias institucijas ar teismą, siekdami, kad tokie veiksmai būtų kaip mat nutraukti. Tarp dažniausių pažeidimų šioje srityje pasitaiko prekių, prekių ženklų, pakuočių dizaino kopijavimas, galintis sukelti finansinių nuostolių įmonėms, taip pat nesąžiningas darbuotojų viliojimas ar nekonkuravimo sutarčių pažeidimai.

Valstybės pagalba

Verslo įmonės, siekiančios gauti valstybės ir savivaldybių paramą savo veiklai, turi atitikti nustatytus reikalavimus bei užtikrinti efektyvų ir tinkamą lėšų panaudojimą. Taip siekiama išvengti nesąžiningos konkurencijos bei piktnaudžiavimo viešosiomis lėšomis. Atlikus patikrinimą ir nustačius, kad valstybės pagalba buvo panaudota neteisėtai, ją privaloma grąžinti, todėl siekiant to išvengti, svarbu prieš kreipiantis dėl lėšų skyrimo nuodugniai įvertinti, ar įmonė atitinka visus kriterijus bei gebės deramai įgyvendinti keliamas sąlygas.

MARGER ES ir įmonių teisės ekspertai suteikia išsamias konsultacijas klientams, norintiems gauti paramą. Pradedant nuo nuodugnaus priemonės pasirinkimo bei planavimo, tęsiame bendradarbiavimą pateikiant reikiamą paraišką. Kilus ginčams, įtarimams ar Europos Komisijai inicijavus tyrimą (tiek oficialų, tiek ne) bet kokiu kitu pagrindu, atstovaujame klientus nuo pat jo pradžios, giname interesus bei, reikalui esant, pateikiame visus reikalingus dokumentus.

Didelė dalis mūsų Europos Sąjungos teisės ekspertų dėmesio tenka žemės ūkiui. Šioje srityje veikiančias įmones konsultuojame visais su ES struktūrinių fondų parama susijusiais klausimais. Nusprendus kreiptis dėl tokių lėšų gavimo, padedame parengti verslo planus bei kitus reikiamus dokumentus, taip pat administruojame visą procesą iki tol, kol baigėsi kontrolės laikotarpis. Prireikus žemės ūkio įmones atstovaujame institucijose, administruojančiose ES struktūrinių fondų paramą. Kilus bet kokių kitų klausimų, visada mielai patariame ir suteikiame išsamias konsultacijas, siekdami, kad mūsų klientai visada pasiektų geriausią įmanomą rezultatą, o jų interesai būtų apginti tiek nacionaliniu, tiek ES lygmeniu.

Atstovavimas ES institucijose

Europos Sąjungos šalyse veikiančioms įmonėms, ypač gaunančioms valstybės pagalbą, neretai tenka tiesiogiai susidurti su įvairiomis ES institucijomis. Dažniausiai tai – Europos Komisija, siekianti užtikrinti, kad lėšos buvo paskirtos teisėtai ir yra tinkamai naudojamos. Europos Komisijos vykdomi tyrimai gali būti oficialūs ir neoficialūs. Bet kuriuo atveju, įmonės, kuriose atliekami tyrimai, turi teisę būti atstovaujamos profesionalaus advokato, kuris padeda užtikrinti, kad įgyvendinamos visos įmonės teisės, patikrinimas atliekamas sąžiningai, o kliento interesai – maksimaliai užtikrinti. Be to, advokatas gali padėti valdant patikrinimo procesą, pateikiant reikiamus dokumentus taip sumažinti laiko sąnaudas.

MARGER ES teisės profesionalai taip pat gali atstovauti ir Europos Sąjungos teismuose. Nors tokie atvejai nėra dažni, jų pasitaiko tada, kai dėl ES institucijos arba jos darbuotojų veiklos (arba neveikimo) buvo patirta žala. Kreipimasis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą vyksta per nacionalinį teismą (kuris gali nuspręsti bylą perduoti ESTT) arba tiesiogiai per Bendrąjį Teismą, jei jūsų įmonė buvo vienaip ar kitaip paveikta ES institucijos sprendimo.

Marger komanda

Valdas Bugelevičius

Valdas Bugelevičius

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.