Energetikos teisės ekspertai

Energetika – nuolat sparčiai tobulėjanti sritis, reikalaujanti itin specifinių žinių. MARGER energetikos teisės ekspertai šioje srityje specializuojasi jau daugelį metų, todėl gali suteikti jums profesionalią pagalbą visais su energetikos teise susijusiais klausimais. Stengiamės į situaciją pažvelgti plačiau, todėl konsultuodami visada teikiame tokius patarimus, kurie padėtų sėkmingai verslo plėtrai.

Savo paslaugas teikiame Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir tarptautinėse jurisdikcijose veikiančioms įmonėms. Mūsų konsultacijos apima elektros, naftos, dujų produktų prekybą, naftos atsargų, atsinaujinančių elektros išteklių, šilumos ūkio sritis. Teikiame pagalbą sudarant visų tipų komercinius sandorius, juos struktūruojame ir įgyvendiname. Taip pat suteikiame išsamias konsultacijas dėl viešosios ir privačiosios partnerystės (PPP) projektų įgyvendinimo, viešųjų pirkimų.

Energetikos įmonėms atliekame teisinį auditą, studijas bei teisines išvadas, vertiname atitiktį Lietuvos ir ES teisės aktams. Klientus konsultuojame objektų statybų klausimais, padedame gaunant leidimus, rengiant sutartis dėl naudingųjų iškasenų eksploatavimo teisių gavimo, statybos, pirkimo-pardavimo. Esant poreikiui, atstovaujame derybose, neteisminėse, priežiūros ir teisminėse institucijose.

Atitiktis ir reguliavimas

Energetikos sektorius – vienas griežčiausiai reguliuojamų Lietuvoje. Visgi išmanyti tik Lietuvos reguliacinę sistemą nepakanka; daugumai įmonių vykdant veiklą skirtingose šalyse, reikalingas nuodugnus ir ES, ir kitų šalių energetikos teisės išmanymas. MARGER energetikos teisės ekspertai nuolat atnaujina savo žinias, kad galėtų klientams suteikti naujausią informaciją, kartu užtikrinant, kad jų veikla atitinka visus teisinius reikalavimus.

Esant reikalui, mūsų komanda yra pasiruošusi atlikti išsamų veiklos auditą, studiją ir pateikti teisines išvadas. Tokiu būdu užtikriname visapusišką į mus besikreipiančių energetikos įmonių atitiktį teisės aktams, taip pat pasiūlome, kaip galima būtų pagerinti esamą situaciją. Kartu didelį dėmesį skiriame ir konkurencijai, užtikrinimui, kad ji būtų sąžininga ir nepažeistų jokių vietinės ir tarptautinės teisės aktų.

Savo klientams taip pat padedame gauti įvairius su veikla energetikos srityje susijusius leidimus bei licencijas. Tai gali būti leidimai eksploatuoti naudingąsias iškasenas ir angliavandenilius, importuoti ar eksportuoti elektros energiją, ją gaminti ar plėtoti gamybos pajėgumus. Patiriant sunkumų gaunant licenciją energetikos veiklai, padedame klientams atstovaudami juos Valstybinėje energetikos reguliavimo tarnyboje.

Energetikos įmonių statyba

Elektros energijos gamintojai dėl savo veiklos pobūdžio nuolat susiduria ne tik su savo, bet ir kitų sričių teisiniais klausimais. Vienas dažniausių – statybų teisė. Vystant naujus projektus ar plečiant jau egzistuojančius reikalinga išsami teisinė pagalba, siekiant, kad vykdomi projektai pilnai atitiktų teisės aktų reikalavimus. MARGER advokatų kontora didžiuojasi plačiu savo ekspertų profiliu, todėl savo klientams galime padėti sprendžiant ir itin kompleksiškus klausimus.

Savo klientams, vykdantiems energetikos įmonių statybą, padedame nuo pat pirmųjų projekto žingsnių: rengiant planus, gaunant leidimus, vykdant statybas ir užtikrinant sklandų veikimą. Dirbdami šioje srityje atsižvelgiame ne tik į energetikos teisę, t.y., rūpinamės ne tik teisinių reikalavimų atitiktimi energetikos klausimais, bet ir padedame sudarant įvairias sutartis, bendradarbiaujant su rangovais, statybos partneriais. Susidarius situacijai, kai projekto nepavyko įgyvendinti sklandžiai, atstovaujame savo klientus neteisminėse reguliuojančiose institucijose ir teismuose.

Susijungimai ir įsigijimai

Energetikos srityje veikiančioms įmonėms susijungimai ir įsigijimai yra ganėtinai dažnas reiškinys. Nepriklausomai nuo sandorio dydžio ir įmonių geografinės padėties, siekiame, kad procesas vyktų greitai, sklandžiai ir, žinoma, turėtų maksimaliai didelę naudą mūsų klientams. Vertinant energetikos įmonių susijungimus ir įsigijimus, nepaprastai svarbu įvertinti konkurencinę aplinką: užtikrinti, kad nebus pažeidžiamos jos taisyklės, neatsiras pagrindo piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, o sandoris bus įgyvendintas sąžiningai ir skaidriai. Savo klientams padedame gauti visus procesui reikalingus leidimus, ruošiame sutartis, paraiškas bei kitus reikalingus dokumentus, atstovaujame derybose ir, reikalui esant, reguliuojančiose institucijose ar teismuose.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai

Įgyvendinant aplinkai draugiškesnės elektros energijos strategijos tikslus, vis daugiau įmonių ima naudotis atsinaujinančiais elektros energijos šaltiniais: vėjo, saulės, vandens ir kitais. Savo klientams, norintiems užsiimti atsinaujinančios elektros energijos gamyba, teikiame išsamias konsultacijas kontroliuojančių institucijų reikalavimų įgyvendinimo klausimais, padedame gauti taršos leidimus, konsultuojame subsidijų klausimais.

Taip pat pasirūpinsime, kad įmonės veikla būtų maksimaliai sklandi ir visapusiškai atitiktų teisės aktų reikalavimus. Padėsime parengti visas reikalingas sutartis bei kitus dokumentus, atstovausime derybose, prižiūrėsime sutarčių ir įsipareigojimų vykdymą. Kaip ir bet kurioje srityje, siekiame užtikrinti, kad jūsų vykdoma veikla eitųsi sklandžiai, todėl reguliariai atliekame galimų rizikų vertinimus, o kilus ginčams, visada dėsime pastangas juos išspręsti taikiai, taip sutaupant laiko ir didelių išlaidų bylinėjimuisi.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.