Draudimo teisės ekspertai

Siekiant apsisaugoti nuo ateityje kylančių rizikų, dauguma mūsų kreipiasi į draudimo bendroves. Nors draudimas ir negali apsaugoti nuo pavojaus, žalos, ar kitų reiškinių, dėl kurių patiriame nuostolius, jis gali užtikrinti, kad jie bus atlyginti, ir taip bent jau nesusidursime su finansiniais sunkumais.

Vis dėlto ilgametė teisinė patirtis rodo, kad dėl draudimo nuolat kyla ginčų. Dažniausios jų priežastys – apskaičiuotos žalos dydis, atsakomybės pasidalijimas, sutarties sąlygų taikymas ir galiojimas. Siekiant maksimaliai apginti kliento interesus, MARGER draudimo teisės ekspertai atlieka detalų teisinį vertinimą, kurio pagrindu vėliau atstovauja klientus ginčuose. Kaip ir kitose teisės srityse, stengiamės, kad visi ginčai būtų išsprendžiami taikiai, o abiems pusėms priimtinas sprendimas būtų priimtas derybų, ne teismo metu. Visgi nepavykus išvengti teisminio proceso, atstovaujame savo klientus visų instancijų teismuose, rengiame reikalingus procesinius dokumentus.

Visgi turint omenyje, kad pagrindinė draudimo funkcija – apsaugoti nuo galimos rizikos, ją dar labiau galima sumažinti atidžiai įvertinus sudaromas sutartis. Dėl šios priežasties savo klientams rekomenduojame į mūsų draudimo teisės profesionalus kreiptis dar prieš sudarant sutartį su draudimo kompanija. Ekspertų vertinimas padės įsitikinti, jog pasirinktas draudikas – tinkamiausias jūsų situacijai, o sutarties sąlygos neapsunkins žalos kompensacijos gavimo.

Nors ginčai tarp draudikų ir draudėjų sudaro didžiąją dalį draudimo teisės ekspertų veiklos, MARGER komanda taip pat atstovauja ir draudimo bendroves, veikiančias ar besiruošiančias pradėti veiklą Lietuvoje. Ši paslaugų sritis apima ir įmonių įsigijimus bei susijungimus, filialų steigimą, akcijų įsigijimą. Atliekame įmonių teisinį patikrinimą, padedame visais draudimo įmonėms kylančiais teisinio reguliavimo ir reglamentavimo klausimais.

Atstovavimas ginčuose

Atsitikus draudiminiam įvykiui, visų pirma yra svarbu laiku kreiptis į draudimo bendrovę, pateikiant jai visus reikalingus dokumentus ir įrodymus. Šiame etape ypač svarbu pasirūpinti, kad įrodymai būtų aiškūs ir tinkamai pateikti, siekiant, kad už patirtą žalą vėliau būtų tinkamai atlyginta. Ne mažiau svarbu yra ir užtikrinti, kad nukentėjusysis įgyvendino visas priemones, būtinas maksimaliai sumažinti žalą, o įvykio priežastis nebuvo tyčinis ar ne asmenų aplaidumas.

MARGER draudimo teisės advokatų komanda padės jums renkant įrodymus apie įvykį bei jo metu patirtą žalą, atstovaus administruojant žalą, teikiant informaciją apie konkrečias įvykį sąlygojusias priežastis. Pateikus visą reikalingą informaciją ir klientui negavus tinkamos išmokos, mūsų ekspertai atstovaus jus derybose ar ginčuose su draudikais, siekiant užtikrinti, kad draudimo išmoka atitiktų patirtą žalą, o draudikui atsisakius ją mokėti – kad toks atsisakymas yra pagrįstas.

Nepavykus ginčo išspręsti taikių derybų keliu, atstovaudami klientus kreipiamės į teismą, kur, priklausomai nuo situacijos, siekiame, kad įvykis būtų pripažintas draudiminiu arba ne, nustatyta tinkama draudimo išmoka. Klientus atstovaujame ir bylose, kuriose reikalaujama grąžinti draudimo įmokas bei kitose, susijusiose su draudimo teise.

Paslaugos draudimo bendrovėms

Ilgametė ir plati MARGER teisininkų patirtis leidžia teikti išsamias paslaugas draudimo bendrovėms. Konsultuodami jas padedame spręsti visus klausimus, susijusius su šiai veiklai taikomais reikalavimais, jos teisiniu reglamentavimu. Lietuvoje veikiančias įmones konsultuojame sutarčių sudarymo klausimais, o, reikalui esant, atstovaujame ginčuose ar valstybinėse draudimo veiklos priežiūros institucijose.

Tarptautinėms įmonėms, siekiančioms įsteigti savo filialus Lietuvoje, padedame viso proceso metu, užtikriname visapusišką atitiktį galiojantiems teisės aktams. Konsultuojame įmones įsigijimo ir susijungimo klausimais, atstovaujame savo klientus proceso metu, o, reikalui esant, atliekame ir išsamų teisinį vertinimą.

Atstovaudami draudimo bendroves teisminiuose ginčuose dėl žalos atlyginimo, siekiame įsitikinti, kad draudėjo patirta žala nebūtų tyčinė, taip siekiant nesąžiningai pasipelnyti. Taip pat vertiname ir nukentėjusiojo atsakomybę, atsižvelgiame į veiksmus, kurie privalėjo būti atlikti, siekiant išvengti žalos, o ši nebuvo patirta dėl aplaidumo.

Privalomasis draudimas

Remiantis Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktais, vykdant tam tikrą veiklą, yra privalomas civilinės atsakomybės draudimas. Šis reikalavimas itin plačiai taikomas statybų ir transporto srityse, todėl jose veiklą vykdantiems savo klientams teikiame išsamias konsultacijas pasirenkant draudiką, atstovaujame derybose dėl geriausių įmanomų sutarčių sąlygų.

Konsultuodami vežėjus, užtikriname, kad jų pasirinkta draudimo rūšis atitiktų šalių, kuriose vykdoma veikla, reikalavimus, taip pat ir Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvenciją. Šios konvencijos tikslas – reglamentuoti atsakomybę už padarytą žalą pervežant krovinius sausumos keliais.

Marger komanda

Martynas Žilinskas

Martynas Žilinskas

Partneris, advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.