Bendrovių teisė, susijungimai ir įsigijimai

Ilgametė patirtis įmonių teisės ir valdymo srityje leidžia MARGER ekspertams profesionaliai, kokybiškai ir visapusiškai atstovauti savo klientų interesus. Artimai bendradarbiaudami su verslo subjektais, puikiai išmanome verslo aplinką, rizikas ir strateginius tikslus, korporatyvinės veiklos niuansus. Tai leidžia užtikrinti greitą, efektyvų ir profesionalų plataus paslaugų spektro teikimą.

Kalbant apie įmonių teisę, galima išskirti kelis svarbiausius aspektus. Visų pirma, tai interesų atstovavimas visose institucijose ir organizacijose, derybose bei teismuose. Ne mažiau svarbus yra ir įmonės dokumentų – tiek vidinių, tiek išorinių – rengimas, jau esančiųjų suderinimas su įmonių teisės reikalavimais. Savo klientus taip pat atstovaujame ir steigiant, likviduojant, restruktūrizuojant, reorganizuojant įmones bei jų filialus. Padedame sprendžiant vadovų atsakomybės ir įsipareigojimų klausimus, steigiant įmonių valdymo organus, registruojant prekės ženklus ar pavadinimus, perkant kitas įmones, disponuojant akcijas ar iškilus ginčams tarp akcininkų. Be abejonės, rūpinamės ir asmens duomenų apsauga, o, reikalui esant, atliekame įmonių teisinį auditą.

Renkantis advokatų kontorą įmonei, svarbus ne tik joje dirbančių teisininkų profesionalumas, bet ir ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyvos. Didžiuojamės turėdami daugybę ilgamečių klientų, kurių verslą puikiai išmanome, žinome visus įmonės struktūros ir valdymo niuansus, tad galime suteikti tiksliai tai, ko reikia bet kurioje situacijoje.

Įmonės interesų atstovavimas

Savo klientus atstovaujame tiek esant administracinei, tiek baudžiamajai atsakomybei. Nepriklausomai nuo situacijos ar pažeidimo, stengiamės užtikrinti maksimalų įmonės interesų atstovavimą tiek teisminėse, tiek kitose institucijose.

Teikiame teisinę pagalbą ir sandoriuose dėl įmonių pirkimo ar pardavimo, siekiame geriausio sprendimo iškilus ginčams tarp akcininkų, atstovaujame visuotiniuose akcininkų susirinkimuose. Padedame rasti optimalius sprendimus žengiant į kitas rinkas ar steigiant naujus filialus, susijungiant su kitomis įmonėmis.

Įmonės dokumentų rengimas

Sėkmingo verslo pagrindas – teisiškai tvarkingi, reikalavimus atitinkantys dokumentai. Nuo įmonės steigimo iki likvidavimo, bet kurioje verslo stadijoje labai svarbu užtikrinti, kad galiojantys dokumentai būtų paruošti profesionaliai, aiškiai ir visapusiškai atstovautų įmonės interesus.

Klientams visada patariame, kokio juridinio vieneto steigimas yra optimalus konkrečiai jų situacijai, o, reikalui esant, padedame pakeisti steigimo dokumentus. Jau veikiančioms įmonėms rengiame būtinus vidaus veiklos dokumentus, susijusius tiek su administravimu, tiek su darbuotojų sauga ir sveikata: nuostatus ir įsakymus, žurnalus ir darbo tvarkos taisykles. Jau esančius dokumentus visada galime kruopščiai patikrinti ir, reikalui esant, atnaujinti, užtikrinant jų atitikimą teisės normoms.
Įmonių teisė apima ir kitų dokumentų rengimą: tai sutartys su kitais juridiniais bei fiziniais asmenimis, pirkimo-pardavimo sandorių dokumentai, įskaitant ir susijusius su akcijų pirkimo-pardavimo klausimais, vadovų atsakomybę bei įmonės struktūrą apibrėžiantys dokumentai.

Įmonių likvidavimas, reorganizavimas, restruktūrizavimas, bankrotas

Nuolat keičiantis rinkos sąlygoms, įmonės susiduria su nemažai iššūkių, kuriems įveikti gali prireikti imtis ganėtinai drastiškų veiksmų. Dėl to ypač svarbu turėti patikimus teisinius partnerius, kurie pasirūpins reorganizavimu, restruktūrizavimu o, reikalui esant, ir likvidavimu ar bankrotu.

Visus šiuos veiksmus būtina profesionaliai įvertinti iš teisinės perspektyvos, kadangi daugeliu atvejų tai turės įtakos ne tik pačiam procesui, bet ir vėlesnei įmonės ar su ja susijusių asmenų veiklai.

Būdami įmonių teisės ekspertai, savo klientus konsultuojame su įmonių pertvarkymu susijusiais klausimais, teikiame teisinį vertinimą. Esant poreikiui, padedame inicijuoti restruktūrizavimo procesą ar bankroto bylas, rengiame planus.

Proceso metu atstovaujame įmones ir jų vadovus ar valdymo organus siekiant maksimaliai užtikrinti jų interesus. Dalyvaujame tiek ikiteisminiuose, tiek teisminiuose procesuose, kreditorių susirinkimuose ar komitetuose, atstovaujame santykiuose su bankroto administratoriais.

Kilus ginčams dėl neteisėtų vadovų veiksmų tyčia privedus įmonę prie bankroto – arba neinicijavus jo laiku – atstovaujame įmonės akcininkų bei kreditorių interesus teisminių procesų metu.

Prekės ženklas ir pavadinimas

Įmonės pavadinimas ir prekės ženklas yra ne tik esminės įmonės įvaizdžio dalys, tačiau turi didelę įtaką jos pelningumui. Prekės ženklo ar pavadinimo registracija padeda apsaugoti nuo neteisėtų konkurentų veiksmų, kai panašiai pasivadinę įmonės tyčia bando klaidinti vartotojus ir taip neteisėtai nukreipia pelną sau.

Esant tokioms situacijoms, atstovaujame savo klientus ikiteisminiuose ir teisminiuose ginčuose, kur siekiame ne tik užtikrinti nuostolių atlyginimą, bet ir apginti reputaciją bei garantuoti, kad klientus klaidinančios įmonės pakeistų savo pavadinimus.

Siekiant išvengti panašaus pobūdžio situacijų, skatiname klientus nuo pat veiklos pradžios registruoti ne tik įmonės pavadinimą, bet ir prekės ženklą. Prieš pradedant procesą, atliekame išsamų tyrimą, ar registracija praeis sklandžiai, ar rinkoje nėra labai panašius ar analogiškus pavadinimus turinčių įmonių, kurios galėtų pareikšti pretenzijas, tikriname atitiktį teisės aktų reikalavimams.

Savo klientams suteikiame išsamias konsultacijas įmonės pavadinimo ar prekės ženklo registravimo klausimais, padedame pasiruošti procesui bei atstovaujame jo metu, pasirūpiname tinkamu reikalingų dokumentų parengimu. Taip pat padedame įregistruoti ir pavadinimus, sudarytus iš ne lietuvių kalbos žodžių.

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.