Baudžiamosios teisės advokatai

Advokatų kontoros MARGER teisininkai turi daugybę metų patirties atstovaujant klientus ir ginant jų teises baudžiamosiose bylose bei baudžiamojo proceso metu. Nepriklausomai nuo kliento padėties baudžiamajame procese, MARGER tikslas yra užtikrinti, kad priimtas sprendimas būtų teisingas ir maksimaliai užtikrinantis kliento interesus.

Baudžiamosios teisės srityse teikiame visas paslaugas, kurių gali prireikti mūsų klientams. Pradedant nuo ikiteisminio tyrimo iki bylos nagrinėjimo teisme, konsultuojame ir atstovaujame tiek kaltinamiesiems, tiek nukentėjusiems, taip pat ir civiliniams ieškovams bei atsakovams.

Atstovaujame klientams ir rengiant susitarimus bei užtikrinant jų laikymąsi, rengiame visus tam reikalingus dokumentus. Be šių, ruošiame civilinius ieškinius, pareiškimus ir apeliacinius bei kasacinius skundus. Klientus atstovaujame tiek privataus kaltinimo bylose, tiek dalyvaujant juridiniams asmenims.

Atstovavimas ikiteisminio tyrimo metu

Baudžiamasis procesas visada prasideda nuo ikiteisminio tyrimo. Jis inicijuojamas atsiradus nusikalstamos veikos požymiams, o jo metu siekiama išsiaiškinti tos veiklos aplinkybes. Vykstant ikiteisminiam tyrimui, MARGER advokatai konsultuoja ir atstovauja susijusius asmenis, rengia reikiamus dokumentus, gina klientų teises.

Kilus įtarimų, kad vykdoma nusikalstama veika jūsų atžvilgiu, nuodugniai įvertinsime susidariusią situaciją ir, reikalui esant, inicijuosime ikiteisminį tyrimą. Jo metu užtikrinsime, kad į jūsų reikalavimus būtų tinkamai atsižvelgta, o procesas tęsiamas taip, kad būtų užtikrinti visi jūsų interesai.

Atstovavimas ir gynimas baudžiamosiose bylose

Tuo atveju, jei ikiteisminis tyrimas nebuvo nutrauktas, toliau savo klientus atstovaujame teisminėse institucijose: giname kaltinamųjų teises bei užtikriname, kad procesas būtų vykdomas teisingai nukentėjusiųjų atžvilgiu.

Civilinius ieškovus ir atsakovus taip pat atstovaujame tiek teisme, tiek kitose institucijose. Nepriklausomai nuo procesinio kliento statuso bei juridinės padėties (bendradarbiaujame tiek su fiziniais, tiek su juridiniais asmenimis), siekiame maksimaliai naudingo rezultato ir kuo efektyvesnio proceso nagrinėjimo.

Dokumentų rengimas

Nuo privataus kaltinimo iki atsiliepimų, baudžiamojo proceso metu rengiame visus klientams reikalingus dokumentus. Profesionalus ir greitas jų paruošimas leidžia garantuoti maksimalų kliento interesų užtikrinimą atsižvelgiant į susidariusią situaciją.

Siekdami užtikrinti savo klientų teisę į gynybą, MARGER advokatai ruošia ieškinius, apeliacinius ir kasacinius skundus. Apeliacinius skundus rengiame tiek šalių – nukentėjusiųjų bei kaltinamųjų – interesams užtikrinti, tiek ir kitų byloje dalyvaujančių asmenų – trečiųjų šalių, suinteresuotų asmenų, pareiškėjų – įgaliojimu. Sprendimui įsigaliojus, rengiame kasacinius skundus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kai aplinkybės susiklosto taip, kad ginčo nepavyko išspręsti žemesnės instancijos teisme.

Esant moralinei ir materialinei žalai klientų atžvilgiu, ruošiame civilinius ieškinius dėl šios atlyginimo. Pastaruosius teikiame tiek vykstant ikiteisminiam tyrimui, tiek vėlesnėse bylos stadijose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tokį ieškinį galima pateikti bet kurioje baudžiamojo proceso stadijoje, o, reikalui esant, vėliau jį tikslinti. Nors pasitaiko atvejų, kai toks ieškinys nagrinėjamas civilinio proceso tvarka, stengdamiesi užtikrinti proceso efektyvumą savo klientams, darome viską, kad su baudžiamąją byla susijęs civilinis ieškinys būtų nagrinėjamas tos bylos nagrinėjimo metu.

Juridiniai asmenys ir baudžiamoji teisė

Nors įprastai baudžiamasis procesas asocijuojamas su fiziniais asmenimis, svarbu paminėti, kad, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, įmonės taip pat gali nešti baudžiamąją atsakomybę. Dažniausiai ji yra išvedama iš fizinių asmenų, kurie neretu atveju būna įmonės darbuotojai, atsakomybės.

Juridinis asmuo baudžiamojon atsakomybėn patraukiamas, jei fizinis asmuo vykdė nusikalstamą veiką to juridinio asmens naudai bei turėjo įgaliojimą tą daryti. Baudžiamoji atsakomybė juridiniam asmeniui taip pat gresia ir tuo atveju, jei jį kontroliuojantis asmuo tinkamai nevykdė savo pareigų, siekdamas naudos įmonei. Bet kuriuo atveju, patraukus juridinį asmenį baudžiamojon atsakomybėn, fizinio asmens baudžiamoji atsakomybė nėra panaikinama. Esant situacijai, kai vienas juridinis asmuo yra atsakingas už kitą, pirmajam įvykdžius nusikalstamą veiką antrojo naudai, abiems asmenims taip pat gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

Nors baudžiamasis kodeksas apibrėžią daugybę nusikaltimų, dėl kurių juridinis asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, galima nesunkiai išskirti kelias pagrindines. Į šį sąraša patenka finansiniai nusikaltimai, sukčiavimas, korupcija, neteisėtas poveikis elektroniniams duomenims ar informacinėms sistemoms, kontrabanda bei sveikatos sutrikdymas dėl saugumo reikalavimų nesilaikymo.

Esant nusikalstamai veikai, kur kaltinamasis – juridinis asmuo, susitaikius su nukentėjusiuoju atsiranda galimybė juridiniam asmeniui būti atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės. Kai nusikaltimas nėra sunkus, žala pilnai atlyginama ir juridinis asmuo pripažįsta kaltę, o teismas turi pagrindo manyti, kad juridinis asmuo laikui bėgant nebekartos nusikaltimo, dažnu atveju baudžiamosios atsakomybės išvengiama.

Siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės, nepaprastai svarbu yra vykdyti prevenciją įmonės viduje. Tam reikalingos ne tik griežtos taisyklės, bet ir aiškus rizikų žinojimas, tai pat atsakinga darbuotojų atranka. Vykdant mokymus ar kuriant įmonės veiklos taisykles, itin pravartu konsultuotis su teisininkais bei kitais specialistais, kurie paaiškins ne tik gresiančią atsakomybę, bet ir informuos apie gerąsias praktikas bei jų taikymą.

Marger komanda

Mindaugas Dūda Mindaugas Dūda

Partneris, advokatas

 

Augustinas Vaičiūnas Augustinas Vaičiūnas

Partneris, advokatas

 

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.