Aplinkos apsaugos teisė

Siekiant vystyti tvarų, sėkmingą verslą, nepaprastai svarbu atsižvelgti į veiklos poveikį aplinkai tiek rūpinantis atitiktimi teisės reikalavimams, tiek įmonės įvaizdžiu. Pastaraisiais metais aplinkos apsaugos teisė tampa vis aktualesnė, o ją reguliuojančių įstatymų bei rekomendacijų nuolat daugėja. MARGER aplinkosaugos teisės ekspertai nuolat seka su šia sritimi susijusias naujienas, kad galėtų profesionaliai ir efektyviai padėti klientams, siekiantiems išvengti rizikų, susijusių su poveikiu aplinkai.

Mūsų profesionalų komanda nuolat ruošia reikalingus dokumentus taršos bei kitiems leidimams, konsultuoja klientus įvairių projektų įgyvendinimo metu. Kilus įtarimams dėl galimų pažeidimų, patariame, kaip jų išvengti, o kasdienėje veikloje padedame užtikrinti, jog laikomasi tiek nacionalinės, tiek tarptautinės teisės reikalavimų.

MARGER aplinkos apsaugos srityje dirbančių advokatų praktikoje gausu ir ginčų dėl įvairių pažeidimų. Nuodugniai išanalizavę situacijas, kiekvienai pasiūlome individualų sprendimą. Visada skatiname savo klientus ginčus spręsti taikiai, derybų keliu, tačiau tokiai strategijai nepasiteisinus, atstovaujame juos ir teismuose bei kitose institucijose.

Tarp mūsų klientų – atliekų tvarkymo įmonės, gamyklos, jėgainės. Bendradarbiaujame ir su organizacijomis, vykdančiomis infrastruktūros projektus. Pramonės įmones konsultuojame dėl taršos ir kitų leidimų gavimo, poveikio aplinkai nustatymo, užterštų teritorijų valymo, teisinės atsakomybės, padarius žalos aplinkai.

Aplinkos apsaugos teisė yra glaudžiai susijusi ir su kitomis teisės sritimis – statybos, viešųjų pirkimų, finansų. Dėl šios priežasties nuolat glaudžiai bendradarbiaujame su šių sričių ekspertais, kad klientams visada galėtume pasiūlyti geriausią sprendimą, maksimaliai užtikrinsiantį jų interesus.

MARGER teisės profesionalų komandą sudaro įvairių sričių ekspertai, visada pasiruošę surasti geriausią sprendimą jūsų situacijai. Nuodugniai įsigilinę į bet kokią problemą, pasiūlysime jums tiek laiko, tiek kaštų prasme efektyviausią strategiją, kuri padės jūsų verslui ir toliau tvariai plėstis.

Statyba ir teritorijų planavimas

Itin griežtai reglamentuojamas, teritorijų planavimo ir statybų sektorius Lietuvoje yra bene dažniausiai sutinkama aplinkos teisės sritis. Su iššūkiais joje susiduria tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, o neretu atveju išsiversti be profesionalaus advokato konsultacijos yra ypač sudėtinga dėl teisinio reglamentavimo specifiškumo ir sudėtingumo.

Nepriklausomai nuo to, ar ruošiatės statyti individualų namą, vystote komercinio nekilnojamojo turto projektus, ar sprendžiate bet kokius su žeme susijusius klausimus, MARGER aplinkos apsaugos teisininkų komanda yra pasiruošusi jums padėti. Vykdant tokio pobūdžio veiklą, dažniausiai susiduriama su įvairiomis institucijomis, atsakingomis už žemėtvarką, teritorijų planavimą ar statybas. Siekiant tinkamai įgyvendinti tokių institucijų nustatytas procedūras bei sėkmingai užbaigti vystyti projektą, MARGER advokatai ne tik pakonsultuos, bet ir atstovaus jūsų interesus kilus ginčams.

Taip pat padėsime ir vykstant projektų svarstymams su visuomene, vertinant neigiamą poveikį aplinkai, derinant ir gaunant leidimus, ruošiant sąlygas ar rengiant projektus, visiškai atitinkančius galiojančius teisės aktus tiek valstybiniu, tiek tarptautiniu mastu.

Mokesčiai už aplinkos teršimą

Mokesčius už aplinkos teršimą, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, privalo mokėti daugelis fizinių ir juridinių asmenų. Tai gali būti transporto ir gamybos įmonės, pakuočių gamintojai ir importuotojai, sąvartynų operatoriai.

Apmokestinami dažniausiai yra teršalai, o konkretūs tarifai nustatomi pagal jų kenksmingumą gamtai. Mobiliems taršos šaltiniams (automobiliams ir pan.) jie skaičiuojami tonai degalų, tuo tarpu stacionariems – vienai tonai teršalų. Šio mokesčio mokestinis laikotarpis yra vieneri kalendoriniai metai. Svarbu paminėti, kad mokestis už aplinkos teršimą yra skaičiuojamas pagal faktą, todėl itin svarbi tiksli įmonės viduje vykdoma apskaita.

Visgi net ir vykdant visus reikalavimus, tarp įmonių ir valstybės institucijų neretai kyla ginčų, dalis kurių nukeliauja į teismą. MARGER advokatai yra pasiruošę atstovauti savo klientus esant bet kokiai situacijai ir užtikrinti jų interesus bei teisingumą. Dėl aplinkos apsaugos teisės komplikuotumo bei nuolatinių pokyčių šioje srityje, savo klientams teikiame konsultacijas ir rūpinamės visais teisiniais aspektais, siekiant išvengti bylinėjimosi ateityje, kartu užtikrinant tinkamą aplinkos apsaugos reikalavimų vykdymą. Taip padedame klientams išvengti baudų bei brangių, daug laiko reikalaujančių procesų. Visgi, jei bauda įmonei, jūsų manymu, buvo paskirta neteisingai, visada skatiname kreiptis į profesionalius teisininkus, kurie padės pagrįstai ją panaikinti.

Taršos leidimai ir PAV

Lietuvos Respublikoje galioja Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės sistema, kurios tikslas – užtikrinti, kad žmogaus veiklą darytų kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. Tai apima ne tik į orą, vandenį ar dirvožemį išleidžiamus teršalus, bet ir racionalų išteklių bei energijos naudojimą, atliekų mažinimą, avarijų prevenciją, atliekų valymą, triukšmo kontrolę ir t.t.

Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą – TIPK – pagal nustatytą tvarką turi gauti visos įmonės, siekiančios vykdyti aplinką teršiančią veiklą. Į įmonių sąrašą įeina energetikos pramonė, metalų gamyba ir apdirbimu užsiimančios organizacijos, mineralinių medžiagų apdirbimo, chemijos pramonė, atliekų tvarkymu užsiimančios įmonės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad į šį sąrašą patenka ir įmonės iš kitų pramonės šakų, pvz., maisto, popieriaus ir kartono ar panašiai, jei jų vykdomos veiklos mastai siekia nustatytą dydį.

Tuo tarpu visoms gamybos įmonėms, prieš pradedant veiklą, reikalingas Poveikio Aplinkai Vertinimas (PAV). Priklausomai nuo veiklos, įmonei prieš tai gali tekti įgyvendinti ir atrankos PAV procesą, kurio metu bus vertinama, ar jai reikalingas PAV ir, jei taip, ar gali būti išduotas leidimas vykdyti veiklą konkrečioje teritorijoje. Šių procedūrų metu neretai kyla įvairių ginčų, tad MARGER aplinkos apsaugos teisės ekspertų komanda atstovauja savo klientų interesus. Kartu suteikiame ir teisines konsultacijas, susijusiomis su PAV atrankos procedūromis, PAV būtinumu.

Marger komanda

Haroldas Ivanauskas

Haroldas Ivanauskas

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.