Administraciniai nusižengimai

Anksčiau ar vėliau, daugeliui mūsų tenka susidurti su administraciniais nusižengimais. Ir nors kasdieniame gyvenime jie dažniausiai išsprendžiami paprastai ir greitai, kartais pasitaiko ir daug sudėtingesnių situacijų, kur apsieiti be kvalifikuoto advokato pagalbos pasidaro labai sunku. Su administraciniais nusižengimais susiduriant klientams, MARGER advokatai yra visada pasiruošę suteikti efektyvią, greitą ir maksimaliai klientų interesus užtikrinančią pagalbą.

Per pastaruosius kelis dešimtmečius sukaupta patirtis leidžia mums tvirtai jaustis sprendžiant visų tipų administracinių nusižengimų klausimus. Bylose atstovaujame tiek nukentėjusius, tiek atsakomybėn traukiamus asmenis. Dirbame transporto, darbo, statybos, žemėtvarkos srityse, taip pat atstovaujame esant akcininkų, kreditorių, autorių ir gretutinių teisių pažeidimams, padedame išspręsti ginčus dėl neteisėto vertimosi įvairia veikla, mokesčių mokėjimo tvarkos pažeidimų ar neteisingo apskaičiavimo. Kad ir kokia būtų situacija, savo klientams suteikiame visapusišką pagalbą: nuo konsultacijų ir patarimų iki geriausios strategijos pasirinkimo, bylos vedimo ir, žinoma, visų reikalingų dokumentų parengimo.

Nepriklausomai nuo to, ar nusižengimas buvo padarytas tyčia, ar dėl nežinios, mūsų tikslas yra užtikrinti, kad kliento interesai būtų apginti, o priimtas sprendimas – teisingas. Kartu rūpinamės, kad mūsų atstovaujami klientai patirtų kuo mažiau laiko sąnaudų bei išlaidų, dėl to visada skatiname į advokatus kreiptis kuo anksčiau, idant situacija nuo pat pradžių būtų sprendžiama profesionaliai.

Darbo teisės normų pažeidimai

Tikime, kad kiekvienas darbdavys yra suinteresuotas sukurti sąžiningas darbo sąlygas savo darbuotojams. Siekiant, kad šios būtų ne tik morališkai teisingos, bet ir atitiktų visus teisės reikalavimus, savo klientams patariame kuriant vidines tvarkas ir taisykles, sutartis, nuostatas. Nepaprastai svarbu, kad visi sprendimai atitiktų ne tiek Lietuvos Respublikos, tačiau ir ES teisės aktų reikalavimus, nes tik visapusiška teisinė atitiktis gali apsaugoti nuo pažeidimų ir ginčų ateityje.

Visgi net ir pasirūpinus griežčiausia įmanoma prevencija, pažeidimų išvengti ne visada įmanoma. Čia svarbu pastebėti, kad atstovaujame abi šalis – tiek darbdavius, tiek darbuotojus, nepriklausomai nuo to, kuri iš jų yra nukentėjusioji.

Tarp dažniausiai pasitaikančių darbo teisės pažeidimų būtų galima įvardyti ginčus dėl nelaimingų atsitikimų darbe. Tokiais atvejais siekiame objektyviai išsiaiškinti, dėl kurios pusės kaltės įvyko atsitikimas, bei užtikrinti, kad nukentėjusiajam būtų teisingai atlyginta. Neretai pasitaiko ir darbuotojų nesąžiningos konkurencijos atvejų, atliekamų pareigų pažeidimų. Esant tokioms situacijoms, siekiame, jog bet kokia patirta žala būtų atlyginta, o kartu pasirūpiname, kad panašūs atvejai nepasitaikytų ateityje.

Statybos teisės normų pažeidimai

Tiek komercinio, tiek privataus turto vystytojai turi nuolat spręsti įvairius teisinius klausimus dėl visapusiškos statybų atitikties Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktams. Visgi pasitaiko atvejų, kai imamas ginčyti jau pastatyto ar dar statomo nekilnojamojo turto teisėtumas. Mūsų klientus patraukus administracinėn atsakomybėn dėl statybos teisės normų pažeidimų, stengiamės nuodugniai išanalizuoti situaciją, visų pirma įvertindami tokio ieškinio pagrįstumą. Vėliau, sprendžiant ginčą, ieškome būdų, kaip situaciją išspręsti sunaudojant kiek įmanoma mažiau laiko bei pinigų. Skundžiant statybų kokybę, ieškome, kokius trūkumus reikia pašalinti, siekiant visiško kokybės standartų atitikimo, o paaiškėjus, kad dėl jų kaltas, sakykime, subrangovas, o ne vystytojas, siekiame patirtos žalos atlyginimo. Nelegalių statybų atvejais visada stengiamės surasti, kokie pakeitimai gali būti atlikti tam, kad statybos būtų įteisintos ir išvengiama pastato griovimo. Susidūrę su atvejais, kai neteisėtai išduodami leidimai, stengiamės užtikrinti savo klientų interesus, siekdami, kad būtų priimtas teisingas sprendimas, o kartu nepadaryta žalos nei aplinkai, nei aplinkiniams.

Autorių teisių pažeidimai

Autorių teisių pažeidimai sudaro nemažą dalį MARGER administracinių nusižengimų teisės ekspertų praktikos. Įmonės dažnai susiduria su situacijomis, kai kopijuojami jų logotipai, dizaino elementai, tekstai. Deja, vis dar itin populiarus išlieka nuotraukų naudojimas be sutikimo, kompiuterinių programų, filmų, muzikos kūrinių, knygų platinimas be autoriaus sutikimo ar sumokėtų mokesčių. Nors nemaža dalis tokio pobūdžio ginčų išsprendžiama taikiai, dalis jų pasiekia teismą, kur reikia itin aukšto teisininkų profesionalumo, kad byla būtų laimėta, o nuostoliai – pilnai atlyginti.

Mokesčių teisės pažeidimai

Valstybinė mokesčių inspekcija nuolat tikrina įvairaus dydžio įmones dėl įvairių pažeidimų. Jie apima grynųjų pinigų operacijas, darbo užmokesčio mokėjimą, netinkamai vedamą apskaitą ir dėl to netinkamai apskaičiuotus mokesčius, neteisėtą intelektinės nuosavybės naudojimą. Kaip ir kiekvienoje srityje, čia svarbiausia yra prevencija – periodiškai užtikrinant, kad visi vykdomos veiklos aspektai atitinka teisės aktų reikalavimus, ginčų kilti neturėtų.

Visgi pasitaiko situacijų, kai tokie ginčai kyla. Tokiais atvejais nepaprastai svarbu į advokatus kreiptis kuo anksčiau, leidžiant jiems visapusiškai įsigilinti į situaciją ir atlikti jo vertinimą. Savo klientams visada siūlome savo paslaugas atstovaujant juos dar ikiteisminėse ginčo stadijose, šiuo atveju, vykstant ginčui su Valstybine Mokesčių Inspekcija ir patikrinimo metu. Procesui persikėlus į teismą, ruošiame visus dokumentus bei atstovaujame teisme.

KET pažeidimai

Net patys drausmingiausi vairuotojai ne visada išvengia Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Nepriklausomai nuo to, ar jie buvo padaryti tyčia ar ne, vairuotojas, padaręs KET pažeidimą, privalo už jį atsakyti ir yra traukiamas administracinėn atsakomybėn. Visgi administracinės nuobaudos bei administracinio poveikio priemonės dydis gali skirtis, o nemažą įtaką tam gali pats pažeidėjas arba jį atstovaujantis asmuo. Dėl šios priežasties, padarius KET pažeidimą, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į advokatą. MARGER administracinių nusižengimų teisės ekspertai padarys viską, kad jums taikytina nuobauda būtų sumažinta iki minimalios, o, jei taikomas teisės vairuoti atėmimas, jo terminas būtų maksimaliai sumažintas arba ši priemonė būtų netaikoma išvis.

Teisės vairuoti atėmimas, kartu su pinigine nuobauda, gali būti taikomas dėl įvairių pažeidimų, pavyzdžiui, greičio viršijimas, pavojingas vairavimas, važiavimas per geležinkelio pervažas, vairavimas apsvaigus ar esant neblaiviam, sveikatos sutrikdymas ar turto sugadinimas, pasitraukimas iš eismo įvykio vietos.

MARGER teisininkų tikslas – užtikrinti, kad teismo sprendimas dėl taikomos nuobaudos ar teisių atėmimo būtų priimtas maksimaliai atsižvelgiant į konkrečias situacijos aplinkybes. Gindami jūsų interesus siekiame, kad teismas taikytų švelnesnę administracinę nuobaudą arba administracinio nusižengimo priemonę, nei numatyta įstatyme, jei tam yra tinkamas teisinis pagrindas. Visgi labai svarbu yra nedelsti ir teisinės pagalbos kreiptis kuo greičiau, t.y., vos gavus administracinio nusižengimo protokolą ir sužinojus paskirto bylos nagrinėjimo datą. Taip galėsime jums atstovauti jau pirmajame teismo posėdyje, parengti jam visus reikalingus dokumentus, išsiaiškinti lengvinančias aplinkybes. To padaryti nespėjus, svarbu prisiminti, kad teismo sprendimui apskųsti yra suteikiamas 20 dienų terminas, kurio metu galime pateikti skundą, prašant skirti švelnesnę nuobaudą.

Mūsų teikiamų paslaugų, susijusių su KET pažeidimais, spektras yra itin platus ir apima išsamias konsultacijas, profesionalų dokumentų parengimą bei atstovavimą teisme. Ruošiame skundus dėl policijos ar teismo nutarimų dėl taikomos administracinės atsakomybės, teikiame prašymus sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo terminą, o, teismui juos atmetus, skundžiame tokį sprendimą. Bylai dar nepasiekus teismo, parengsime reikiamus dokumentus su prašymu taikyti švelnesnę administracinę nuobaudą bylą nagrinėjančiai institucijai.

Būdami tikri dėl neteisingo sprendimo priėmimo mūsų klientų atžvilgiu, esame pasiruošę kreiptis į visų instancijų teismus. Nuo skundo pirmos instancijos teismui iki prašymų Lietuvos Aukščiausiajam Teismui – MARGER administracinių nusižengimų ekspertų komanda užtikrins, kad jums paskirta nuobauda būtų sąžininga ir teisinga.

Marger komanda

Augustinas Vaičiūnas  

Augustinas Vaičiūnas

Partneris, advokatas

Egidijus Matonis

Egidijus Matonis

Advokatas

Kitos praktikos sritys

Žiniasklaidos ir reklamos teisė
Daugiau
Transportas
Daugiau
Telekomunikacijos ir informacinių technologijų teisė
Daugiau
Konkurencijos teisė
Daugiau
Intelektinė nuosavybė
Daugiau
Visos praktikos sritys

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.