Laimėta viešajam interesui svarbi byla atstovaujant didžiausią vandentvarkos įmonę Lietuvoje - Marger

2020 10 29

Marger advokatai Justas Čobotas ir Vytautas Kaklys sėkmingai atstovavo klientą didžiausią vandentvarkos įmonę Lietuvoje Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT).

Teismo sprendimas:

LVAT patenkino kliento reikalavimą panaikinti Aplinkos ministro įsakymą, kuriuo buvo paskirta daugiau nei 4 mln. Eur sankcija, ir grąžino Aplinkos ministerijai klausimą nagrinėti iš naujo.

Bylos esmė:

Klientui sankcija buvo paskirta už gyventojų neprijungimą prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Skiriant sankciją, vertinant gyventojų neprisijungimo prie tinklų priežastis, buvo vadovaujamasi tik Aplinkos projektų valdymo agentūros su Aplinkos ministerija suderintu sąrašu veiksnių, kurių įtakos ginčo rodiklio reikšmei projekto vykdytojas negalėjo sumažinti.

Įrodėme, kad šis veiksnių sąrašas negali būti laikomas baigtiniu, jis neeliminuoja iš teisės aktų kylančios pareigos vertinti visus, t.y. ir sąraše nenurodytus veiksnius, kurie turėjo įtakos gyventojų neprijungimui prie tinklų. Įrodėme, kad skiriant sankciją privalo būti įvertintos visos teisiškai reikšmingos aplinkybės.

Džiaugiamės, kad bendromis su klientu pastangomis pavyko įrodyti jam paskirtos sankcijos neteisėtumą.

Turėdami ilgametę patirtį ginant viešųjų subjektų ir jų kontroliuojamų įmonių interesus, džiaugiamės galėdami prisidėti prie viešajam interesui svarbių bylų.

Taip pat skaitykite

Formaliam įstatymų leidėjo požiūriui – ne laikas
Skaityti
Sėkmės mokestis advokatui: kada jį rinktis, o kada – geriau išvengti
Skaityti
Rangovo atsakomybė garantiniu laikotarpiu
Skaityti
Atsakomybė už didesnio pavojaus šaltinio padarytą žalą. Sutartinė ar deliktinė?
Skaityti
Bankroto byla – ne vienintelė išeitis sprendžiant juridinio asmens nemokumo klausimus
Skaityti
Visos naujienos

Susisiekite su mumis

    Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su mūsų slapukų politika.